Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] smtp 5.7.17 e posta kutusu yok hatası

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,725 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar office 365 üzerinde bulunan bir e postama başka bir alan adından (office 365 üzeride değil) e posta attığımda 5.7.17 hatası alıyorum ve posta kutusunu bulamadığını söylüyor. fakat aynı alan adının web üzerinden office 365 üzerindeki alan adına e posta atarsam alabiliyorum yanıtlayabiliyorum. farklı bir yerde bulunan alan adımdan e posta istemcisi ve web üzerinden her alan adına e posta atabiliyorum. Sadece ve sadece istemci üzerinden office 365 üzerindeki e posta hesaplarına mail atamıyorum. Çok ilginç bir sorun. Bilgisi olan var mı?

Gönderildi : 13/05/2020 12:58

(@tanerk)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Ekrandaki uygulamadan mı atamıyorsunuz sadece? 

Burada sanki uygulama smtp server'daki mail hesabını bulamıyor gibi. Başka bir domainden office 365 hesaplarınıza outlook üzerinden veya gmail'den mail atabiliyor musnuz?

Gönderildi : 13/05/2020 13:51

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

thunderbird outlook vs hepsinde de aynı şey oluyor. office 365 tarafındaki alan adıma xyz alan adından mail atamıyorum.

Gönderildi : 13/05/2020 13:52

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

bu arada iki alan adı da başka alan adlarına mail atıp alabiliyor. sadece bu ikisi birbiri ile geçinemiyor. ne microsoft tarafı ne ihs hosting tarafı da incelemiyor. kendi testlerini yapıyor gerisine karışmıyorlar. inanılmaz zor bir durum. iki tarafında loglarını okuma iznim yok. elim kolum bağlı.

Gönderildi : 13/05/2020 13:53

(@tanerk)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Office 365 tarafında Exchange > posta akışı > ileti izleme kısmından gelen mailleri görebilirsiniz. Karantina bölümünden mailin karantinaya düşüp düşmediğini de görebilirsiniz. Ayrıca domaininizi izin verilenler kısmına ekleyebilirsiniz, böylece karantinaya düşmemiş olur.

Outlooktan gönderdiğinizde size hata mesajı dönüyor mu?

Gönderildi : 13/05/2020 14:03

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

üstad orda gözükmüyor. benim anladığım fotokopi.xyz yani ihs hosting tarafından çıkmıyor. office 365 üzerindeki alan adına hiç uğramamış gözüküyor

Gönderildi : 13/05/2020 14:17

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet sorun çözüldü nihayetinde. Arkadaşlar aynı hosting paketinde o alan adına da mail hizmeti tanımlıyıvermişler ondan dolayıymış. Yani 2 gündür boşuna tepinip durdum. ve her seferinde sorun bizde değil değip geçiştirmeleri de ayrı bir olay sonucun onların hatası olması ap ayrı bir olay. yinede teşekkür ederim 🙂

Gönderildi : 13/05/2020 14:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2020 18:09

Paylaş: