Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Teams Voice Kullanımı Hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@emrecapan)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

MS Teams Voice hizmeti için bir süredir araştırma içerisindeyim. Kurumların normal santral hizmetinin Teams üzerinde kullanılmasının efektif olacağı düşüncesindeyim.

Bildiğiniz üzere şirket içerisindeki dahili santral hizmeti sabit telefonlara bağlı oluyor. Kişi uzaktan çalıştığında bu dahiliyi kişinin şirket telefonuna bağlamak gerekiyor. Bazı kurumlarda şirket hattı olmadığından kişisel telefon hatlarına bağlanmak durumunda kalınabiliyor.

Teams kullanan bir firma düşündüğümüzde santral hizmetinin de bu platform üzerinden gerçekleşmesi efektif olabilir. Araştırmalarıma istinaden santral hizmeti hem Teams hem de dahili hatlarda kullanılabiliyor. Yani arama geldiğinde Teams ve dahili birlikte çalmaktadır.

Teams voice hizmetini sağlayan bir firma bulmakta eksik kaldım. Teams Voice hizmeti veren (MS iş ortağı portalında "Teams Voice" hizmetinde yer alan) birkaç firma ile görüşme sağladım fakat onlar böyle bir hizmet vermediklerini belirttiler.

Tavsiye ettiğiniz firma var mıdır bu konuda acaba? Veya bu hizmeti veren kurumları nereden bulabilirim acaba?

Eksik veya yanlış bilgi verdiğim noktalar var ise lütfen kusura bakmayın. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/01/2022 16:21

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Merhaba

Teams ile Telefon görüşmeleri yapmak için O365 paketlerinizin buna uygun olması gerektiğini biliyorum. Dolayısı ile "Teams Voice hizmeti sağlayan bir firma " diye bir şey yok. Boşuna bu arayışa girmişsiniz. Uygun Lisans satın almanız gerekli.

https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-teams/microsoft-teams-phone#office-StandaloneSKU-pkdogb9

Gönderildi : 13/01/2022 11:34

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Evet aynı düşüncedeyim orada belirtilen partnerlikler hardware partnerlikleri. Zaten microsoft topyekün cloud santral hizmeti vermiyor local çözümünüz varsa teams omurgasıyla entegrasyon imkanı sunuyor sadece. Bunun da uyumluluk ve lisans gereksinimleri var doğal olarak.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2022 12:01

Paylaş: