Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange to Office365 Mail Yönlendirme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
877 Görüntüleme
(@bahadirkose)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Bir müşterimizin isteği şu yönde, kendi şirket binalarındaki sunucularda aktif olarak kullandıkları bir exchange server var. Ancak exchange üzerinden gönderilen e-postaları bazı nedenlerden dolayı artık smarthost özelliği ile exchange'den office365'e oradanda alıcıya göndermek istiyorlar. Eposta sunucuları pek uzmanlık alanım değil, genelde office365 ile işin içinden çıkıyorum 🙂 Nasıl yapacağım hakkında deneyimlerinizden faydalanmak isterim.

Bu konu 2 yıl önce Bahadır KÖSE tarafından düzenlendi

Gönderildi : 15/10/2021 19:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Onprem üzerinde 100 kullanıcı ama office 365 üzerinde 5 kullanıcı lisansı var ise maillerin geç gideceğini paylaşman lazım. yani Microsoft tenant başına lisans kadar kaynak ayırır, yoksa herkes bu şekilde smart host olarak office 365 kullanır. Baştan bunu bilsin sonra neden mailler geç gidiyor demesin.

Exchange tarafında send connector tanımı + office 365 tarafta yine bir connector ile işi çözebilirsin.

Setting Up Office 365 Connector for Mail Flow (sherweb.com)

Doğrusu tabi hybrid yapı kurmak ama anlamıyorum dediğin için o iş makale ile zor zaten.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/10/2021 20:22

Paylaş: