Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange ortak mail

7 Yazılar
3 Üyeler
6 Likes
1,075 Görüntüleme
(@ishak)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Şirketimizde [email protected] diye 3 personelin kullanmış olduğu ortak bir mail vardır.
Bu maili herhangi 3 kişiden birisi okuduğu zaman diğerlerine de okunmuş  olarak göstermektedir.
Mail olarak Exchange kullanılmaktadır. Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 27/01/2021 10:41
Konu Etiketleri

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Paylaşılan bir e posta kutusu ise buna çare yok. Fakat dağıtım grubuna çevirirseniz herkese bir örneği gider. Böylece herkes birbirinden ayrı idare edebilir.

Gönderildi : 27/01/2021 11:54

(@ishak)
Active Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan cevabınız için teşekkür ederim. İşlemler ile ilgili hangi yolları kullanacağımı belirtirseniz daha makbule geçer.

Gönderildi : 27/01/2021 13:35

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

@ishak

https://www.davudows.com/mail-grubu-olusturmak-ve-o-grup-adina-mail-gonderimi-yapma.html

bu ve benzer makaleler ile mail gurubu oluşturup yetkilendirebilirsiniz.

Gönderildi : 27/01/2021 16:47

(@ishak)
Active Member
Konu başlatıcı

@ugurburma merhaba sorun tam olarak bu değil zaten halihazırda bir grup var fakat gruptan herhangi birisi o epostaya gelen maili okuduğu zaman diğer personellerde de  okumuş olarak görünmektedir.

Gönderildi : 28/01/2021 13:50

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Zaten paylaşılan posta kutusunda bunun olması gayet normal. Tarif edildiği gibi ya dağıtım grubu yapmalısınız yada paylaşılan posta kutusunu böyle kullanmalısınız.

Gönderildi : 28/01/2021 15:08

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Gönderen: @ishak

@ugurburma merhaba sorun tam olarak bu değil zaten halihazırda bir grup var fakat gruptan herhangi birisi o epostaya gelen maili okuduğu zaman diğer personellerde de  okumuş olarak görünmektedir.

Sizde bir kavram karışıklığı var. Bahsettiğiniz paylaşım grup değil, bir posta kutusu oluşturmuşsunuz ve bunu 3 kişiye kullandırıyorsunuz. Dağıtım grubunda mail bir yerde tutulmaz, geldiğinde direk kullanıcının şahsi posta kutusuna iletilir. Silse dahi diğerlerinin posta kutusunda durur. 

Gönderildi : 28/01/2021 15:17

Paylaş: