Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange ortak mail

İshak SEÇME
(@ishak)
Üye

Merhabalar,
Şirketimizde [email protected] diye 3 personelin kullanmış olduğu ortak bir mail vardır.
Bu maili herhangi 3 kişiden birisi okuduğu zaman diğerlerine de okunmuş  olarak göstermektedir.
Mail olarak Exchange kullanılmaktadır. Yardımlarınızı rica ederim.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 27/01/2021 10:41
Konu Etiketleri
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

Paylaşılan bir e posta kutusu ise buna çare yok. Fakat dağıtım grubuna çevirirseniz herkese bir örneği gider. Böylece herkes birbirinden ayrı idare edebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2021 11:54
İshak SEÇME beğendi
İshak SEÇME
(@ishak)
Üye

@aytacarslan cevabınız için teşekkür ederim. İşlemler ile ilgili hangi yolları kullanacağımı belirtirseniz daha makbule geçer.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 27/01/2021 13:35
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

@ishak

https://www.davudows.com/mail-grubu-olusturmak-ve-o-grup-adina-mail-gonderimi-yapma.html

bu ve benzer makaleler ile mail gurubu oluşturup yetkilendirebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2021 16:47
İshak SEÇME beğendi
İshak SEÇME
(@ishak)
Üye

@ugurburma merhaba sorun tam olarak bu değil zaten halihazırda bir grup var fakat gruptan herhangi birisi o epostaya gelen maili okuduğu zaman diğer personellerde de  okumuş olarak görünmektedir.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 28/01/2021 13:50
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

Zaten paylaşılan posta kutusunda bunun olması gayet normal. Tarif edildiği gibi ya dağıtım grubu yapmalısınız yada paylaşılan posta kutusunu böyle kullanmalısınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2021 15:08
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi
Gönderen: @ishak

@ugurburma merhaba sorun tam olarak bu değil zaten halihazırda bir grup var fakat gruptan herhangi birisi o epostaya gelen maili okuduğu zaman diğer personellerde de  okumuş olarak görünmektedir.

Sizde bir kavram karışıklığı var. Bahsettiğiniz paylaşım grup değil, bir posta kutusu oluşturmuşsunuz ve bunu 3 kişiye kullandırıyorsunuz. Dağıtım grubunda mail bir yerde tutulmaz, geldiğinde direk kullanıcının şahsi posta kutusuna iletilir. Silse dahi diğerlerinin posta kutusunda durur. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2021 15:17
İshak SEÇME beğendi
Paylaş: