Forum

Yazıcı paylaşımı il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı paylaşımı ile çıktı alınamıyor

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
737 Görüntüleme
(@serdark54)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, barkod yazıcımızı usb ile bağladığım bilgisayarda kullanabiliyoruz. Yazıcıyı paylaşım yaparak başka bir cihazda ip üzerinden bağlanıp kurulumunu yaptırıyorum fakat çıktı alamıyorum. Paylaşım yapan bilgisayar kablo ile diğeri wifi ile ağa bağlı. Fortinet 100e cihazını kullanıyoruz kablolu cihazın ip 192.168.1.133 diğeri ise 192.168.2.x dir. Sorun hakkında yardıma ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. Yazıcı üzerinde ethernet portu bulunmamaktadır.

Gönderildi : 21/06/2022 13:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Öncelikle konunun network ile ilgisi yok. Kullandığınız cihazın network share yani sürücüsünün ağ desteği yoksa o şekilde paylaşımla çıktı alamazsınız cihaz modelinden araştırmanız gereken konu budur. Bazı basit cihazlar standart sürücülerle bu şekilde çalışabiliyor fakat genel geçer durum değil. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/06/2022 19:17

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 221
Reputable Member

yani sebep birden çok olabilir.

öncelikle usb ile bağlı host bilgisayara Ping atın erişim varmı bakın. var ise yazıcı paylaşım ayarlarını print yetkisini domain users a verin. bunun dışında birde yazıcı bağlı bilgisayarda sürücü doğru mu kontrol edin. 

Gönderildi : 21/06/2022 22:28

(@arda-ozmeric)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Yazıcı ile pc aynı ağda olmalıdır ki haberleşebilsin. 

Eğer aynı ağda ise ağ ile bağlanacak olan pc sunucuya erişebiliyor mu?

erişemiyor ise domainden düşmüş olabilir tekrardan domainden düşürüp tekrardan almanız gerekiyor. 

Gönderildi : 23/06/2022 16:01

Paylaş: