Forum

Ağ kullanıcıları Eş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ağ kullanıcıları Eşit yayılmıyor.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@arda-ozmeric)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Ağımda kullandığım 2 adet Engenius Ews330AP  markalı ap mevcut, Fakat bu cihazların bir tanesine 20 kullanıcı bağlı iken  ikinci cihaza 4-5 kullanıcı bağlanıyor. Kullanıcılar eşit yayılmıyor.

Bu cihaza bağlananları nasıl eşit hale getirebilirim ? 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 20/06/2022 10:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Kapsama alanları birbirinin kapsama alanını içeriyor olabilir ayrıca kanal vb farkından da farklı sayıda bağlanıyor oalbilirler

Gönderildi : 20/06/2022 14:02

(@arda-ozmeric)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için teşekkür ederim, Kanallarına baktım düzelttim fakat sorun düzelmedi. Muhtemelen yakın durdukları için sıkıntı yaşıyorum. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/06/2022 17:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Ortamda iki AP'yi yöneten bir controller yok ise kural vb oluşturup eşit dağıtma şansınız zaten yok aslında tam oalrak

Gönderildi : 20/06/2022 17:17

(@arda-ozmeric)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@vasviuysal  bu cihazların kendi arayüzleri var oradan yönetiliyor. Ayrıyetten controler yok.

Gönderildi : 20/06/2022 17:32

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba Kullandığınız AP'ler otonom olarak (kontroller olmadan) çalışıyorsa bu durum yaşanabilir. Muhtemelen Ap 'nin üzerindeki cihazı bağlantıdan düşüreceği db sinyal oranı yüksek ve diğer ap'yi kapsayacak yakınlıkta olabilir.

Ap mesafesini -75 , -80 db sinyalleri arasında olacak seviyede uzaklaştırmanızı öneririm. Eğer yapılabiliyorsa kanal ayarını manuel olarak tek kanalda tutabilirsiniz. birde ap sinyal gücünü max olarak değil de deneyerek kademeli olarak düşürün.

Gönderildi : 21/06/2022 08:01

(@arda-ozmeric)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu Ap lerin mesafesini değiştirerek çözeceğim sanıırım yanıtınız için teşekkürler.

Gönderildi : 21/06/2022 12:03

Paylaş: