Anasayfa » Forum

Windows 10 da Kablo...

Windows 10 da Kablolu ve Kablosuz Bağlantıyı Birlikte Kullanma  

RSS
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye

Arkadaşlar Merhaba,

Ben mi yapamadım ya da benim makineye has bir özellik midir çözemedim. Birkaç makaleye baktım ama sorunu çözemedim. 

Hp Elitebook laptop ile Windows 10 da Kablolu ve Kablosuz Bağlantıtyı Birlikte Kullanma ayarlarını yapamadım. Lütfen sorun ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Not: registery de fMinimizeConnections '0' değer girilmesi ile ilgili bir öneri var bunu uyguladım. Sonuç başarısız.

Bu konu 4 hafta önce Akin Akdeniz tarafından düzenlendi
Alıntı
Gönderildi : 24/06/2019 4:12 pm
Konu Etiketleri
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Bazı modellerde WLAN Switching diye bir özellik var. Bios'tan ilgili ayarı bulup gerekli ayarlamayı yapın. Hatırladığım kadarı ile disable etmek gerekiyordu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2019 4:37 pm
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye

Onu disable yaptım hocam. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2019 4:38 pm
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Peki soru nedir? Her iki ağ bağdaştırıcısı aynı subnet'ten mi IP alıyor? Öncelikleri ile ilgili bir sorun mu var? Anlayamadım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2019 4:43 pm
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

https://www.cozumpark.com/community/forum/500925/

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2019 4:46 pm
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye

Benim asıl sorunum kabloyu takınca kablosuz ağı direkt disable yapıyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2019 5:05 pm
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Güncel driverları kontrol ettikten sonra aşağıdaki adımları deneyebilir misiniz?

Windows 10 Tüm Ayarlar - Ağ ve İnternet menü içresinde Ağ Sıfırlama yapıp tüm network ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

Bu ileti 4 hafta önce Erdem Yağlıkara tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2019 5:20 pm
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye
Gönderen: Akin Akdeniz

Benim asıl sorunum kabloyu takınca kablosuz ağı direkt disable yapıyor. 

Tamam işte LAN/WLAN Switching işini çözmesi gerek. Bence bir bios update yapmayı deneyin.

1. Press F10 to open BIOS.
  2. Select Advanced.
  3. Click Built-In Device Options.
  4. Check the box next to HP LAN-Wireless Protection/LAN/WLAN Auto Switching.
CevapAlıntı
Gönderildi : 25/06/2019 7:51 am
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye

Yok abi yine sorun çözülmedi. Hp ye ticket açtım. Video çekip gönderdim. Bakalım ince bir nüans var ama nerden çıkacak sorun. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/06/2019 5:06 pm
Sinan OSMAN
(@sinanosman)
Üye

Arkadaşlar Merhaba,

Ben mi yapamadım ya da benim makineye has bir özellik midir çözemedim. Birkaç makaleye baktım ama sorunu çözemedim. 

Hp Elitebook laptop ile Windows 10 da Kablolu ve Kablosuz Bağlantıtyı Birlikte Kullanma ayarlarını yapamadım. Lütfen sorun ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Not: registery de fMinimizeConnections '0' değer girilmesi ile ilgili bir öneri var bunu uyguladım. Sonuç başarısız.

Merhaba,

Merakımdan soruyorum. İkisini bir kullanıp ne yapmayı planlıyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 8:56 am
gokhancetin
(@gokhancetin)
Üye

server larda nic teaming denen bir olay var birde cep telefonlarında kablosuz ve mobil hattı aynı anda kullanma var. sanırım bunun olabilirliğine bakıyor. Bende merak ettim.:) olabilir neden olmasın 🙂

onlarda var bizde niye yok

ellere varda bize yooohmi:))

Bu ileti 4 hafta önce 2 defa gokhancetin tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 9:01 am
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye
Gönderen: Sinan OSMAN

Arkadaşlar Merhaba,

Merhaba,

Merakımdan soruyorum. İkisini bir kullanıp ne yapmayı planlıyorsunuz?

İzah etmeye çalışayım.

Bir cihaz yapılandırmanız gerekiyor. Ama cihazı yapılandırırken aynı zamanda uzaktan birinin size bağlanıp destek vermesi gerekiyor. Yapılandıracağınız cihazı kablo ile pc ye bağladınız. Cep tel v.s. herhangi bir cihaz üzerinden de internete bağlanarak destek alacağınız kişinin size yardımcı olmasını sağlayamaz mısınız?

Arkadaşlar çok ucube bişey mi istiyorum. Normal olan bir durum değil midir bu???

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 11:05 am
Sinan OSMAN
(@sinanosman)
Üye

Yapılandıracağınız cihazın default ip adresini değiştirip kendi bloğunuza bağlarsanız bu şekilde bir başkası size bağlanıp yardımcı olabilir. Aklıma bu yöntem geldi. Denediniz mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 11:45 am
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye
Gönderen: Sinan OSMAN

Yapılandıracağınız cihazın default ip adresini değiştirip kendi bloğunuza bağlarsanız bu şekilde bir başkası size bağlanıp yardımcı olabilir. Aklıma bu yöntem geldi. Denediniz mi?

Ben öncelikle şu iki bağlantı sorunun çözülebileceğine inanıyorum. Dediğiniz yöntem de alternatif olarak aklımda. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 12:02 pm
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye

Galiba bu saatten sonra Windows 7 ye dönmek zorunda kalacağım. 🙂

Hala çözüm üretemedik.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 2:53 pm
Akin Akdeniz
(@AkinAkdeniz)
Üye

Arkadaşlar,

Aşağıdaki servisi disable yapınca sorun düzeldi. 2 gündür HP den cevap bekliyorum sorunun nedeni için ama yine kendim buldum. 🙂

HP LAN/WLAN/WWAN Switching UWP Service 

Bunu bir servis olarak koyabilecekleri hiç aklıma gelmemişti. Demekki 2 gün boyunca uğraşınca anca servislere bakmak geliyor insanın aklına 🙂

lan wifi both

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 3:41 pm
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

🙂 İyiymiş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2019 3:58 pm
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol