Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Watchguard

Aykut Deniz
(@aykutdeniz)
Üye

Merhaba ;

Watchguard da hem http hem de https üzerine ayrı ayrı kurallar oluşturuluyor. Http kuralına göre deny olan bir siteye kullanıcı girmeye çalıştığında deny message ekranı çıkıyor. Ancak https tarafında yasaklı sitede deny message ekranı çıkmıyor sayfaya ulaşılamıyor uyarısı veriyor. Çok araştırdık denedik olmadı. 

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. 

 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/06/2019 14:19
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Merhaba Aykut bey,
HTTPS kuralı client sistem ile sunucu arasında güvenli bir bağlantı olduğu için firewall araya girip size hata iletisi göstermez. Eğer bunu yapmayı isterseniz HTTPS inspection aktif etmelisiniz. Bu durumda HTTPS trafiği firewall tarafından araya girilerek kullanıcı uyarıları ve bunun yanında Anti virüs taraması gibi servisleri çalıştırılabilir. 
HTTPS inspection HTTPS trafiği üzerinde güvenliği yükseltmek için önerilen bir çalışma prensibidir.
Unutmamanız gereken bir durum, HTTPS inspection aktif edildiğinde kullanıcınızın sertifika hatası almaması için firewall sertifikasını kullanıcı sistemlerine import etmelisiniz !!!

HTTPS Inspection Türkçe anlatım video eğitimi için :

HTTPS Inspection Üretici Dökümanı için: https://www.watchguard.com/help/docs/help-center/en-US/Content/en-US/Fireware/proxies/https/https_proxy_contentinspection_c.html?Highlight=inspection

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2019 18:35
Aykut Deniz
(@aykutdeniz)
Üye

Hüseyin hocam teşekkür ederim. 

Evet tam olarak sorumun cevabı ve daha fazlası bu videonun içinde var.

 

 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 19/06/2019 09:45
Paylaş: