Forum

usb hp yazıcı netwo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

usb hp yazıcı network problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
259 Görüntüleme
(@mertkara)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

hp laserjet 1536 modeli yazıcı kuruyorum (usb üzerinden) gönderim yaptığım zaman , aynı ağda bulunan ip kameramı (eski bir model) resetliyor. yazıcının kendi driverı ile denedim . windows driverı ile denedım yine kopmalar yaşadım. kamera erişiminde şifre var. farklı bir hp modelde de yaşadım. Bu nasıl olabilir. 

Gönderildi : 15/12/2023 17:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4324
Co-Helper

Soru şöyle hatalı oluyor usb yazıcıların network desteği yok sadece destekleyen üst modellerde client on sharing yapmış oluyorsunuz. Normal de o tip bir sorun olmaması gerekir malum ipcam 'inze odaklanın broadcast paketlerden etkileniyor olabilir, printer aynı anda ethden bağlıysa multicast yayın yapar bazı seçeneklerle bundan da etkileniyor olabilir, sw yada hub ne kullandığınıza bakın, trafik detaylarına çalışamıyorsanız ipcam'i networkünüzden vlan ile yalıtmanız gerekiyor olabilir. Bir de normalde olmaz ama o iki farklı tür cihazın aynı, benzer mac adreslere sahipliği kontrol edilmeli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/12/2023 18:46

(@mertkara)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

hp 1536dnf  mfp printerı , network kablosunu takmıyorum. usb ile bağlantı yapıyorum. çıktı gönderdiğim zaman 4 adet eski tip ip cam'e reset atıyor. sorun yazılım/sürücü  ilgili olduğunu düşünüyorum. (temp klasörü dolunca da yapabiliyor benzer hatalar)

Gönderildi : 18/12/2023 10:36

Paylaş: