Forum

Unifi AP Cihazları ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Unifi AP Cihazları 1 diş Çekiyor

8 Yazılar
6 Üyeler
1 Likes
356 Görüntüleme
(@tidal)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selamlar, direkt konuya geçiyorum.

Yöneticimizin evine bir sistem kurduk Unifi marka. Bir gün wifi sistemi devre dışı kaldı. Baktık ve SW'i değiştirmeye gerek olduğunu düşündük ve değiştirdik neyse sorun düzeldi. Ardından 2-3 hafta geçtikten sonra bu seferde WiFi 1 diş çekiyor diye şikayet aldık. Uzaktan bakıyorum AP'lerin hepsi online ama sadece 1 çubuk çekiyor diyorlar. Modeme restart attım sw'e restart attım ama yok hala aynıymış.

Acaba SW'i değiştirdikten sonra tekrar cihazları cloud key'e tanıtmadım o yüzden mi ama Cloud Key arayüzünde cihazları görüyorum anlamadım bu arada dipnot mesela garajda da ap var orada bir sıkıntı yok ama ap'nin altında bile olsanız 1 çubuk çekiyor salonda, ap bozuk diyeceksiniz ama ap'leri online görüyorum cloud key'de.

Belki burada böyle bir şeyle karşılaşan biri vardır diye sormak istedim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/12/2023 20:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

AP'lerin frekansları çakışıyorsa o tip sorun olabilir o yüzden tanıtsanız ve mesh kursanız yerinde olur birlikte çalışabilirliğin kontrol edilmesi gerekli, fiziki konumlandırma da kontrol edilebilir. Mesela tavana koydunuz oradan yüksek gerilim geçiyorsa etkilenebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2023 06:00

(@dck34)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Cihazların konumunu değiştirmeyi deneyin. Çevresinde beton duvarlar,metal nesneler varsa çekim alanını etkileyebilir. Cihazın firmware güncellemelerini yapın.

Gönderildi : 24/12/2023 12:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Bir kere ürün seçimi yanlış olmuş, madem yöneticiniz öncelikle daha kaliteli ürünler seçmeliydiniz + uzman bir şirketi çağırıp cihaz ile kontrol ettirmeliydiniz, bunu da bu cihazın zaten belirli firmaların eline olan pahalı bir cihaz olduğunu ve bu tür hassas işler için kullanıldığını anlatmanız gerekirid. Neden? Çünkü 3 tane Ap için kimse bu cihaz ile gelip test etmez, ondan ek olarak danışmanlık parası isteyecektir, bunun açıklamanız lazım.

Özetle ucuz cihazlar ile uzmanlık olmadan (sakın alınmayın çünkü örnek benim bir ismim var piyasa da misal, bana deseniz ki hocam parası ne ise vereceğiz gel yap ben yapmam, neden? Çünkü benim uzmanlık alanım değil. Kendi evimde bile 3 ap koydum baktım olmuyor üreticiden destek isteidm sağ olsun birisi geldi eve mis gibi konumladı gitti, not üretici size bedava gelmez orada ben olduğum için geldi) kurduğunuz için bu tür sorunları hem siz hem de bu işe girişen herkes yaşar. Cihaz olmasa bile en azından bu işlerde uzman, tecrübeli birisine bırakın bence bu işi. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2023 17:49

(@bsonmez)
Gönderiler: 13
Active Member

Unifi Kötü bir marka değil.Ürünleri gayet başarılı.

Cihazların konumlandırması yanlış olabilir.

Bunun icin Unifi  yönetim panelinde ısı haritası yapabileceğiniz bir bölüm var.

Mutfakta ve Oturma Odasında toplam 2 ap var diyelim.

Siz oturma odasında Ap nin altında olsanız bile hala mutfaktaki Ap de kopma eşiğinde(Apple de -70 dBm) olmadığı için bağlantısını kesmez.

Bu nedenle 1 diş çekiyor gözükür.

Cihazların yapılandırması yanlış olabilir.

Aşağıdaki sayfaya bakmanızda fayda var.

https://support.apple.com/en-us/102127

Gönderildi : 25/12/2023 15:41

(@yilmazsimsek)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Çok fazla detay vermemişsiniz.
1 diş çeken cihazlar nelerdir. Telefon tablet vb mi yoksa Notebook gibi cihazlar mı. 

Notebook gibi cihazlar ise driver sorunları bunlara neden olabiliyor. 
Switch değiştirdim demişsiniz, Unifi cihazlar için Firmware güncellemesi yaptınız mı yakın zamanda, yaptıysanız sorun ondan sonra mı çıktı, 

Bazı Firmware sürümleri bazı wifi alıcılarda soruna neden olabiliyor. Firmware güncelledikten sonra olduysa , firmware düşürerek deneyebilirsiniz. Firmware ler güncel değilse Güncelleme yapıp kontrol edilmesinde fayda var.

Gönderildi : 25/12/2023 23:59

(@tidal)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Merhaba, şöyle oldu. Bu cihazları kendileri kurdurdular sonra o firmayı istemediler. İş bize kaldı anlayacağınız ama sorunu gördük şebeke 1 çubuk çekiyormuş onu kastetmişler. 🙂

Gönderildi : 26/12/2023 17:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için çok teşekkürler, o zaman wifi ile ilgili sorun yokmuş değil mi? GSM şebekesinde sorun varmış. Geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2023 17:44

Paylaş: