Forum

Unifi Access Pointl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Unifi Access Pointler Offline görünüyor

7 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
4,488 Görüntüleme
(@MEHMETOZCANLAR)
Gönderiler: 140
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Unifi UAP-AC-Pro access pointler kullanıyoruz. İlk satın aldığımız zaman sorunsuz kurulumlarını yaptık tüm ap'leri yönetim panelinde online olarak görebiliyorduk. Ancak dün yönetim panelini açtığımda tüm ap'ler offline olarak görünüyor. Cihazlara erişim var wifi yayını yapıyorlar çalışır durumdalar. Hiçbir şekilde cihazlar online  görünmüyor ve yönetemiyoruz. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Ne yapmak gerekir?

Gönderildi : 28/12/2021 09:29

(@cengizkaya)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhabalar,

Kendi yazılımı ( UniFi Network Controller  ) yani aplere bağlandığınız program sadece ilk kurulumu yaptıgınız cihazdan görebilirsiniz, bilirsiniz zaten server yazılımı kurup apleri ayağa kaldırdığınız o client yada cihaz ne ise o oluyor.Yani baska cihaza kurdu iseniz yazılımı zaten gormez.Fakat kurulan cihazdan backup alıp baska bir cihazda açtığınız zaman bu sefer controller o makine oluyor ve yine aplere erişip izleyeip config edebilirsiniz.

Ayrıca yazılımı actıgınızda hemen görmeyebiliyor.Biraz beklemenizde fayda var.

Gönderildi : 28/12/2021 12:28

(@MEHMETOZCANLAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@cengizkaya kurulumu yaptığım bilgisayardan deniyorum offline olarak geliyor bilgisayarı dün sabaha kadar açık bıraktım değişen birşey olmadı farklı bir ayarmı var acaba?

Gönderildi : 28/12/2021 14:08

(@erdemavci)
Gönderiler: 41
Trusted Member

@MEHMETOZCANLAR 

Merhaba,

Muhtemelen UniFi Network Controller kurup ilk ayarları yaptığınız (AP lerin controller olarak gördüğü cihaz) ip ile aynı cihazın şuanki ip si farklıdır. Herhangi bir AP ye SSH ile bağlanıp, "info" komutu ile hangi ip yi controller olarak gördüğüne bakabilirsiniz. 

Gönderildi : 28/12/2021 16:31

(@MEHMETOZCANLAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@erdemavci Telnet ile bağlandım info çalıştırdım aşağıdaki ip adresini mi controller olarak görüyor? Network controller kurulu pc ye bu ip adresini verirsem bağlanır mı? (uzak lokasyonda olduğu için bu ipyi veremiyorum)

Status: Timeout ( http://192.168.1.72:8080/inform)

Gönderildi : 28/12/2021 16:55

(@erdemavci)
Gönderiler: 41
Trusted Member

@MEHMETOZCANLAR cihazın controller olarak gördüğü ip çıktıda görünen ip, cihazı yönetmek istiyorsanız cihazın ulaşabileceği bir ip ye controller yazılımını kurup, AP üzerinden "set-inform" komutu ile artık senin yönetici ip adresin budur diyebilirsiniz.

Gönderildi : 28/12/2021 17:09

(@MEHMETOZCANLAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@erdemavci set-inform komutu ile yeni ip adresini gösterdim online oldu çok teşekkürler.

Gönderildi : 28/12/2021 17:47

Paylaş: