Forum

TTL expired in tran...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] TTL expired in transit Sorunu

Batuhan Gökçay
(@batuhan-gokcay)
Üye

Herkese merhaba,

Şuan devam etmekte olan bir projemizde IP/MPLS ler , 200 adete kadar switch , vb. ekipmanlar mevcuttur. Projede yer alan bir merkezi lokasyona bir adet workstation koyup , uzaktan bağlanmak istedik. ( Bir ethernet kartına bizim network , diğer ethernet kartında internet bağlı )  Amaç network de yer alan telefon-kamera-sinyal sistemine , PLC sistemine ulaşıp arıza çıktığında düzeltmek için firmalara uzaktan bağlantı vermek. 

Ama şuan workstationa ulaştığımızda sadece workstation ın bağlı olduğu yerdeki telefon , kamera vb. ekipmanlara ulaşıyorum. Diğer lokasyonlardaki ekipmanlara ping attığımda " TTL expired in transit " şeklinde ibare yer alıyor.

Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim ?? İnternet bağlantısını bilgisayardan çektiğimizde sorun çözlüyor , diğer lokasyonlara ulaşabiliyoruz. Amacımız hem internet bağlı olsun hemde diğer lokasyonlara bağlantımız olsun.

Teşekkürler,

iyi çalışmalar. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 31/12/2020 09:24
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Routing problemi gibi duruyor kartlar arasında kontrol yapılması lazım. Daha uzman arkadaşlar var görünce yanıtlarlar.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2020 15:23
Mustafa Demiroz
(@MustafaDemiroz)
Üye

PC üzeinde Windows ise route print yazıp cıktıyı paylasır mısın?

İki kartada default gateway uyguladıgını dusunuyorum. Dogal olarak metrik vermediğin için windows otomatik seciyor.

KArtlara metrik atamalısın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2020 18:12
Batuhan Gökçay
(@batuhan-gokcay)
Üye

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için  

Bu sorunu yaşayacak arkadaşlar için çözümünü aşağıya ekliyorum. Windows cmd  yönetici olarak çalıştırıp , network ün bağlı olduğu ethernet kartının ismini ve gateway ini ( "Ethernet" 192.168.7.1 )  ekleyerek ulaşmak istediğiniz lokasyonlara route yazabilirsiniz.

netsh interface ipv4 add route 192.168.1.0/24 "Ethernet" 192.168.7.1  // lokasyon1
netsh interface ipv4 add route 192.168.2.0/24 "Ethernet" 192.168.7.1  // lokasyon2

netsh interface ipv4 add route 192.168.3.0/24 "Ethernet" 192.168.7.1 // lokasyon3

.

.

bu route komutlarını tüm sahalarınız için teker teker yazabilirsiniz. 

teşekkürler 

iyi çalışmalar

Bu ileti 10 ay önce Batuhan Gökçay tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 05/01/2021 17:38
Paylaş: