Forum

sistem odası yerleş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] sistem odası yerleşimi hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
721 Görüntüleme
(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Mevcut sistem odamızda revizyon çalışması yapılacak. Sistem odası konumu itibari ile direkt koridora açılıyor.Yan tarafında bulunan oda şuanda stajyer odası olarak kullanılıyor.
Sistem odasına girişin direkt koridor üzerinden değilde bir oda içerisinden erişimi (bu oda bilgi işlem amaçlı yapılandırılacak) şekilde olmasında prosedür yada işleyiş olarak sıkıntı olabilir mi ?
Güvenlik ve kontrol amacı ile bu şekilde olmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Sizin bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve mevcut yapılarınızı da düşünerek değerlendirmeniz fikir alamam açısından faydalı olacaktır.

Gönderildi : 06/01/2021 10:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Hayır herhangi bir sorun teşkil etmez.

Büyük şirketlerde veri merkezi ile IT departmanları ayrıdır, en temel ses sorunu başta aslında bilgi işlem çalışanları için veri merkezinin yanında çalışmak iyi bir şey değildir. Zaten sağlıklı çalışan bir veri merkezine sürekli girip çıkmanızda gerekmeyeceği için mümkün ise size uzak olsun ama öyle bir imkanınız yok isede sorun olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2021 18:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

İsg açısından acil durum anında kaçmanızı engelleyecek bir bulgu gelmez ise sorun, 27001, Tisax standartları açısından sorun olmayacaktır.

Ancak isg kısmını sorup netleştirmek gerekir. Dışa açılan kapı, yanmaz kapı ve tahliye durumlarını bazen gerekli kılıyorlar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2021 14:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @www-rizasahan-com

İsg açısından acil durum anında kaçmanızı engelleyecek bir bulgu gelmez ise sorun, 27001, Tisax standartları açısından sorun olmayacaktır.

Ancak isg kısmını sorup netleştirmek gerekir. Dışa açılan kapı, yanmaz kapı ve tahliye durumlarını bazen gerekli kılıyorlar.

İnce gördün. Tebrikler Rıza.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2021 16:31

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Mevcut durumu ile kapı değişimi yapılarak devam edildi.

Gönderildi : 12/03/2021 15:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hayırlı olsun.

Gönderildi : 12/03/2021 15:44

Paylaş: