Forum

Sistem Ve Network

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sistem Ve Network

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
594 Görüntüleme
(@m-dramalioglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

açık ögretim lise web programcılıgı mezunuyum

lise stajımı bilgi işlem departmanında yaptım stajyerken belli işler veriliyodu bize rj45 kablo çak yazıcının  kagıdı bitmiş git yenile yeni windows kurulacak kur vb...  staja ilk basladıgım günden  beri kabinetlere bi hayranlık ilgi uyandı içimde ince uzun bilgisayarlar kablolar diskler soguk oda(sistem odası) na girmeye  o kadar meraklı ve istekliydim ki sagolsun staj kordünatörüm it şefi beni kırmadı sistem odasında backup vs alırken benıde yanına çagırıyordu  bu şu işe yarar vb gibisinden ögretiyordu stajım bitti açık ögretim lisesinden mezun oldum dedim ya hem okudum hem çalıstım çalıstıgım süre zarfı içerisinde grarikerlik ögrendim liseden mezun olunca kodlara hiç bakmadım üzerine hiç düşmedim grafiker olarak piyasada çalışmaktayımmezun olduktan 6 sene sonra gecen ay izmirde alsancakta bir egitim kurumunda sistem ve network egitimi almaya basladım şimdi takıldıgım 1 2 konu var youtubeden video ve internette çeşitli makaleler okumama ramen kafama bi türlü oturmadı bu subneting hesaplama 2 üzeri N ile octet hesaplama ve DMZ nedir nerelerde kullanılır bu konuları tam  kavrayamadım bu sektöre gönül vermiş sayn büyüklerim networkun temeli olan bu 2 konuyu nasıl pratik bi şekilde ögrenebilirim

bu konuda hevesliyim meraklıyım  ve yılmayacagım 🙂

konu biraz uzun oldu kusura bakmayın

Bu konu 3 yıl önce Mert Dramalioglu tarafından düzenlendi

İT sevdalısı Meraklı

Gönderildi : 25/11/2020 22:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğitim kurumunda öğrenemediğin bir şeyi forumdan nasıl öğrenmeyi planlıyorsun? Yanlış anlama ama eğitim kurumun bu konuda en doğru yerdir, insanların genelde bütçesi olmaz, ondan internetten öğrenmeye çalışır, öğretmeninden rica etsene bir daha anlatsın bence.

https://www.youtube.com/results?search_query=subneting+nedir

Bir sürü video var bence bunlardan yararlanabilirsin.

Yine istersen udemy üzerinden ücretsiz network eğitimlerini inceleyebilirsin.

Bizim değerli arkadaşlarımızdan Gökhan Hocanın videolarını takip edebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=LSg0KV_Kpgk

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2020 23:33

(@m-dramalioglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam network konusunda yeniyim  o yüzden karmaşık geldi bana kurumdan ögrendiğim bi yana forum vb makale okuyup konuyu pekiştirmek amacım  

Önerileriniz için teşekkür ederim videoları izleyecegim

İT sevdalısı Meraklı

Gönderildi : 26/11/2020 08:47

Paylaş: