Forum

Ruijie switch cross...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ruijie switch crosstalk

8 Yazılar
4 Üyeler
1 Likes
460 Görüntüleme
(@emreciksin)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba 

Ruijie 24 port poe yönetilebilir switchimin herhangi bir portundan cat6 ile bir aptal switch e gidiyorum fakat switch çalışmıyor yani aptal switche bağlı kameralardan görüntü alamıyorum switchin arayüzünden port kontrolü yaptığımda crosstalk hatası alıyorum

biraz araştırdım fakat kablolarımda bir problem yok. Anlamadığım nokta crosstalk bir ethernet kablosunun 8 ucu içerisinde biribiri ile temas mı var demek? yoksa cat kablonun başka bir kabloyla teması var mı demek? Çünki cat kablo aptal switchteki noktaya amfi ve 220 v kalbolarıyla beraber geliyor

Teşekkürler

Gönderildi : 01/12/2023 00:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Yıpranmış kablolarda 2 dediğiniz de olabilir daha çok hatta EMI, enerji sorunu varsa olur muhtemel AMP kaynaklıdır. PoE switchler voltaj, EMI, topraklamaya hassas olur aptal sw üzerinde akı oluşuyorsa Ruijie portu kapatıyordur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2023 01:06
Emre Yiğit reacted

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Günaydın;

Eğer switchler arasındaki kablolarınızı fare kemirmediyse, aptal switchi başka bir switch ile değiştirerek test edin. Sorun yoksa ve problem aptal switch tarafında ise, ilk olarak aptal switchin elektrik beslemesini farklı noktadan alın, ikinci olarak aptal switchin adaptörünü değiştirin. Hiç birisi işe yaramaz ise aptal switchi değiştirin.

Not: 2 switch arasındaki kablolama mesafesini yazmamışsınız. Bilmemiziyi olurdu.

Gönderildi : 01/12/2023 07:57

(@emreciksin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam mesafeyi tam bilmemekle birlikte tahmini 70 metre

Gönderildi : 01/12/2023 13:57

(@MustafaDemiroz)
Gönderiler: 217
Reputable Member

Cat5 de 70 metrede bir switch konmali hub degil.

cat6 da da bence makulu 80mt gecmemek yine hub konmamali.

crostalk konusu kablonun uclarinin yanlis cakildigina isaret. Yeniden cakin duzelir

Gönderildi : 03/12/2023 03:18

(@serkanates)
Üye

Merhaba @emreciksin;

Önerileri uyguladıktan sonra geri bildirimde bulunursanız tekrar değerlendirelim. Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/12/2023 13:37

(@emreciksin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kusura bakmayın bildirim geç oldu kabloyu tekrar çektim ve akıllı switch taktım sorun çözüldü

Teşekkürler

Gönderildi : 16/12/2023 20:22

(@serkanates)
Üye

Geri bildiriminiz için teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/12/2023 20:29

Paylaş: