Forum

Ruijie Reyee Sw Hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ruijie Reyee Sw Hakkında (Wan Birleştirme)

6 Yazılar
4 Üyeler
3 Likes
648 Görüntüleme
(@ahturkoz)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İşyerimizde iki VDSL hattımız var, bu hatları birleştirip kullanıcılara  maksimum performans ile kablosuz olarak sunmak istiyoruz.

Ürünlerin fiyatları ve yönetimi kolay olduğunu düşündüğümüz için Ruijie Reyee ürünlerini kullanmak istiyoruz.

Takıldığım nokta ise alacağım cihazın bu özelliği (wan birleştirme) olup olmadığını anlayamadım. Çok fazlada bilgi bulamadığım için sizlere danışmak istedim.

RG-ES218GC-P bu cihazı almak istiyorum yönetilebilir L2 Lite özelliklere sahip olduğunu söyleniyor. Wan birleştirme yapılabiliyor mu anlayamadım.

Bir diğer cihaz tamamen L2 cihaz olduğu bilgisi var. RG-NBS3100-8GT2SFP-P bu model cihazda böyle bir işlem yapılabiliyor mu emin olamadım.

Bu işlemi Ruijie Reyee hangi ürününde yapabilirim veya tavsiye ettiğiniz bir cihaz var mıdır ? Bir cihazın böyle bir işlemi yapıp yapamadığını nasıl anlayabilirim bilgi verebilirseniz sevinirim.

İyi Günler.

Gönderildi : 14/01/2023 05:24

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @ahturkoz

Belirttiğiniz ürün L2 bir switch bu ürün ile  yapamazsınız  sizin L3 özelliklerine  sahip router/Firewall tarzı bir  ürün  almanız  gerekiyor. Belirttiğiniz ürün ile 1 internet  hattını  bile  kullanıcılarınız ile  arada modem/router  olmadan  dağıtamazsınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 14/01/2023 13:05
Ali Türköz reacted

(@ahturkoz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam Cumhur Bey,

Bilgi için teşekkür ederim. Sizin tavsiye edeceğiniz bir cihaz var mıdır ?

İyi Günler.

Gönderildi : 14/01/2023 15:56

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

https://sozluk.cozumpark.com/dual-wan

Router sınıfı ürünlerde aramanız gereken özellik budur.

Fakat hatları birleştirseniz de VDSL de upload artmaz bu da yüksek kapasiteli hat alınamıyorsa bölgede kurumsal kullanıma uygunsuzluk demek olur. ME erişimi yoksa LTE data hatlarıyla da projelendirebilirsiniz. Öncelikle web makalelerinden hat birleştirmenin nasıl gerçekleştiğini öğrenin bu size hedeflerinizi belki düzeltmede yardımcı olur. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/01/2023 20:27
Ali Türköz reacted

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

bknz: https://www.cozumpark.com/fortigate-sd-wan-kurulumu/

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/01/2023 01:17
Ali Türköz reacted

(@ahturkoz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim bilgiler için. Sistemde AP ve Sw cihazlar Reyee marka olacağı için Router içinde o markayı tercih etmek istedim.

Reyee RG-EG105G V2 modelini tercih edeceğim.

Bulunmuş olduğumuz konuma yakın zamanda Turknet Giga fiber gelecek o gelene kadar iki VDSL hattı ile idare ediyoruz. Yük dengelemesi yapması bile şimdilik yeterli olacağını düşünmekteyiz.

Reyee RG-EG105G V2 : Router

Reyee RG-NBS3100-24GT4SFP-P : Switch

Reyee RG-RAP2260(G) : AP

Gönderildi : 15/01/2023 01:44

Paylaş: