fbpx
Anasayfa » Forum

red50 vpn geç inter...

red50 vpn geç internete bağlanma sorunu  

RSS
hamza genç
(@hamzagenc)
Üye

Bölge şubesinde red50 cihaz kullanıyoruz modem drytek ancak bölgedeki cihazlar bekleme , uyku durumları yada yeni açıldıklarında 3 dk civarında internete çıkmayı bekliyor bu yapı şöyle oluşuyor draytek e metro internet geliyor (drytek ıpsi ağa verilen ıpden farklı) drytekten kablo red50 ye gidiyor red50 den de aruba l3 switch e gidiyor buradan kurum içine dağılan internette yukarı kata bir kablo çıkıyor ve orada yeniden 1 adet aruba cihaz a geliyor ve üst kattaki switch ten 2 ap 15 adet pc ye kablo çıkıyor metreleri uzun değil max metre 30 üst kattaki bilgisayarlarlar wifi ve kablolu bağlantı yaparken bekliyorlar ancak bunlar sadece domainde olan laptoplarda oluyor 2 adet domainde olmayan all-in one pc var onlar sorun yaşamıyor domaindeki bütün bilgisayarlar güncel ve windows10 pro domainde olmayan 2 cihaz windows 8.1 neden olabilir ?

Alıntı
Gönderildi : 08/11/2019 21:13
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Üye

Bu dediğiniz DNS 'e işaret ediyor gibi görünüyor. Client gbe device'ı on haline geldiği an dns'e erişebiliyor olmaya başlamalı. Hop'larınız arasında da sorun olabilir aşama aşama ilerlemelisiniz. Tümünü yazmanızın nedeni sanırım bu lokasyon uzaktaki bir DC'e bağlı öyle ise 1. hoptan sona kadar kontrol edip izlenmeli.
Mesela ben şöyle bir test yapardım olabildiğince uzaktaki bir hop'dan sorunlu pc açılırken ne zaman ping almaya başlıyor ve farklı packet size'larında tepkisi nedir ölçerdim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/11/2019 21:40
hamza genç
(@hamzagenc)
Üye

@ibrahimyildiz

öneriniz için teşekkür ederim. dediğiniz denemeleri yaptım ancak farklı noktalarda sürekli kesilmeler mevcut üst katta ortalama 3-4 cihazda deneme yaptım red50 cihazında split moda çektim ve sophos üzerinde dhcp dnslerinin ilkine google dns ikincisine kendi dns imi yazdım şuan sıkıntısız çalışıyor ancak benim red50 yi split moddan normal moda çekmem lazım yani internete dahi burdan çıkmaları gerekiyor ama bozulur mu emin değilim. sorun dns olduğu konusunda hem fikirim ama normale çeksem bu ayarla çalışır mı yada neden kendi dnslerim ile böyle birşey yapıyor onuda çözmem gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2019 09:45
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol