fbpx
Anasayfa » Forum

İnternet kopup tekr...

İnternet kopup tekrar geldiği zaman internet gelmiyor! Modem tavsiyesi  

RSS
Batıkan Ulu
(@BatikanUlu)
Üye

Altyapısal olarak internet kopukluğu yaşıyoruz bazen, bağlantı geldikten sonra modem IP veremediği için internete çıkış yapamıyoruz, servis sağlayıcının verdiği basit modemi kapatıp açınca internet geliyor, modem bridge ile linksys router'a da bağlı aslında. Önemli olduğu için, bağlantı geldiği zaman otomatik interneti verecek bir modem router gerekiyor sanırım, bunun için uygun fiyatlı bir model önerebilir misiniz? Ayrıca yan dairde TP-Link VR300'de de aynı sorun yaşanıyor, kapatıp açınca geliyor.

Bu konu 3 gün önce Batıkan Ulu tarafından düzenlendi
Alıntı
Gönderildi : 09/11/2019 11:56
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Öncelikle hattınızın adam gibi bir elden geçirilip parazit v.s. var ise bunun düzeltilmesi iyi olacaktır. Sonrasında ise kaliteli bir modem almanızda yarar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/11/2019 14:47
Batıkan Ulu
(@BatikanUlu)
Üye

Hattada sorunlar var aslında mutlaka yenilenmeli, duvar arkasından geliyor, kutuda aşırı uzakta o yüzden en azından 1 yıl idare etse bizi yetecektir. O yüzden danışmak istedim ne alabiliriz diye.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2019 09:51
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Modemi bridge mod yerine router olarak konumlandırdığınızda, internet kesintisi sonrası sorun yaşıyor musunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2019 01:42
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Bir çok cihaz markası var. Kaliteli ve iyi çalışabilen.

Tp-link, Asus,Zyxell gibi bir çok marka var. Sizin cihazınızın üzerindeki firmware nedir bilemiyorum ancak en son firmware değil ise onu güncelleyip denemekte yarar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2019 11:30
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol