Forum

Netwok Arıza Tespit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Netwok Arıza Tespit yazılımı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
885 Görüntüleme
(@turkteknoloji)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, bir işletmemde 27 adet switch bulunuyor sorunsuz bir şekilde çalışıyor lakin, switchleri kontrol etmem gerekiyor. Bazı switchler eski ne kadar yük taşıdığını şişip şişmediğini göremiyorum yönetilebilir ve yönetilmez switchler performans ve sorun tespitlerini yapabileceğim bir yazılım önerinizi rica ediyorum.

Bu konu 2 yıl önce Bahri Yılmaz tarafından düzenlendi

Gönderildi : 01/03/2022 18:56

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/network-4/network-analiz-ve-izleme/

Benzer örnek konular ararsanız bulabilirsiniz.
Marka bağımsız genel yöntem şudur izleme, analiz için yönetilebilirlerde snmp tanımlarsınız prtg, zabbix vs çok fazla alternatifi olan uygulamaya, sw'lerin support doc'larında bulacağınız izlemek istediğiniz OID'lerini tanımlar tek merkezden incelersiniz. Yönetilemez ucuz sw'lerde snmp olmayabilir bunun garantisi yok dolayısıyla izleyemezsiniz kontrolleri manuel yapılabilir ancak.
Anlayacağınız üzere bu arıza tespit yazılımı gibi birşey değildir bir de sw'lerden log toplamanız gerekir lepide gibi siem yazılımlarıyla tek konsola toplanır yorumlanmasını siz yaparsınız. Bazı yazılımlar bu iki süreci bir arada yapmanızı sağlar. Örnek konuları forum ve makalelerde mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/03/2022 20:21

Paylaş: