Forum

Modemde ki trafiği ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Modemde ki trafiği analiz etme hak.

3 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
2,013 Görüntüleme
Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Normal şartlarda switchlerde ki trafiği analiz etmek için port mirroring yapıp wiresharktan trafiği dinleyebiliyorum ancak elimde ev tipi Zyxel VMG3312-B10B bir modem var ve bu modeme wifi ile bağlanıp wiresharktan bütün trafiği dinlemek istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür?

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/08/2020 14:55

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Ülkemizde satışı olan modemlerde mirror port desteği bulunmuyor, 2-3 marka hariç.

Zyxel tarafında packet capture için farklı model üzerinde bir çözüm mevcut, deneyebilirsiniz.

https://kb.zyxel.com/KB/searchArticle!gwsViewDetail.action?articleOid=014927&lang=EN

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/08/2020 07:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Ek olarak wifi'dan dinleme yapabilmen için wifi nic'inin dinleme modunun açık olması gerekiyor çoğunluk nic bunu desteklemiyor yada win driver'larından açılamıyor. Diğer olasılığı Turan hocam yazmış zaten.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/09/2020 12:09

Paylaş: