Forum

Mağaza Kamerası upl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Mağaza Kamerası upload limit koyma

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
725 Görüntüleme
(@mehmet-baki)
Gönderiler: 167
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

konu daha önce yazılmışsa kusuruma bakmayın.  Benim şöyle bir sorunum var Merkezde 2 internet hattı var 1 tanesi Sadece şube kameralarını izlemeye ayrılmış durumda ve Fortigate 60D kullanıyoruz. problem şubelerde tek internet olmasından dolayı hem kamera uploadları hem RDP vs kullanmalarından dolayı bazen internet yerlerde sürünüyor. 5 şube var kimi ADSL16MB kimisi 50MbVDSL fark etmiyor şubelerde firewal yok genelde modem ASUS N16 yada Zyxell modemler var sorunun çözümü için tavsiyeleriniz nedir. şimdiden herkese teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/07/2019 14:39

(@mahmutervuz)
Gönderiler: 8
Active Member

DVR cihazlarında upload ile ilgili bir sınırlama yapıldığını biliyorum.bunu araştırabilirsiniz.

Gönderildi : 30/07/2019 17:00

(@marufarslan)
Gönderiler: 168
Reputable Member

Bu yöntem incelemek lazım.

https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1016525/

"Dalgasız denizde, herkes kaptandır."

Gönderildi : 30/07/2019 17:36

(@fatihbalci)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Modemleriniz destekliyorsa kamera ve kullanıcılar için iki vlan oluşturup sonrasında Qos ile limitleri kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 30/07/2019 17:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Fatih ve Murat özetlemiş, bende üzerinden geçmek istiyorum.

Bu tür talepler genelde network aktif cihazları olarak isimlendirdiğimiz router veya firewall üzerinden sınırlanır. Eğer mağaza içerisinde kullandığınız router veya modem' in böyle bir desteği var ise bunu sınırlayabilirsiniz.

Ya da örnek bir yedekleme programı düşünün benzer şekilde şube' den merkeze yedek alırken yedekleme BW sınırlama özelliği var, kamera yazılımlarında belki ilerleyen teknoloji ile böyle bir özellik gelmiş olabilir. Kullandığınız kamera yazılımı üretici web sayfasına veya satın alım yaptığınız şirket ile görüşüp kontrol edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/07/2019 20:46

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Gönderen: @mehmet-baki

Merhaba arkadaşlar,

konu daha önce yazılmışsa kusuruma bakmayın.  Benim şöyle bir sorunum var Merkezde 2 internet hattı var 1 tanesi Sadece şube kameralarını izlemeye ayrılmış durumda ve Fortigate 60D kullanıyoruz. problem şubelerde tek internet olmasından dolayı hem kamera uploadları hem RDP vs kullanmalarından dolayı bazen internet yerlerde sürünüyor. 5 şube var kimi ADSL16MB kimisi 50MbVDSL fark etmiyor şubelerde firewal yok genelde modem ASUS N16 yada Zyxell modemler var sorunun çözümü için tavsiyeleriniz nedir. şimdiden herkese teşekkür ederim.

Merhaba VDSl in Down yönü 50Mbit up yönü yani sizin işinize yarayan kısmı MAX 5Mbit civarında. Öncelikli olarak Fortide QoS var onu kullanabilrsiniz kamerayı h265 de kullanın bu bant genişliğini oldukça düşürecektir ve kameraların hemen hepsinde ~yaklaşık bant genişliği vardır biraz bitrate biraz renk biraz görüntüden kırparak ortalama istenilen değeri bulur.

RDP de ise bant genişliği sorunu olmaması lazım, tabi bağlandığınız makina 1900*1080 32Bit FX modda bağlanmıyorsanız :D.

Gönderildi : 13/08/2019 02:08

Paylaş: