Forum

DNS Timeout Problem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Timeout Problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,597 Görüntüleme
(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar değerli arkadaşlarım,

son günlerde karşıma çıkan bir problem de sonuca varamadıgımdan dolayı çözümpark platformunda sizlerle paylaşmak istedim.

Kısa olarak şirketin network yapısından bahsedeyim , herhangi bir vlan yapısı bulunmamakta ,  switchler aptal switch olarak kullanılmakta , kullandıgımız laptop larda accespoint ile lan'a dahil olmakta. Kendi bilgisayarında wifi de sürekli internet kopması yaşıyorum , loglara baktıgım da dns tımeout olarak görünüyor , bilmem dogru yorumlayabilmişmiyim,  statik olarak tcp/ıp konfigrasyonları girilmekte,  windows server 2012 r2 kullanıyoruz üzerinde dns server da mevcut , dhcp den "sunucu ıp / 8.8.8.8 " dağıtım yapmakta, aynı şekilde bir başka kullanıcımda da bu problem görünüyor , kablo bağlantı bilgisayarlar ve diger laptoplar da bir problem yok , sorun wifi cartım damı yoksa dns server damı anlamadım , log görselleri ektedir , değerli yorum ve fikirlerini bekliyorum.

cihaz 1

bu kendi bilgisayarımın log kayıtları  ,system loglarında diz  boyu netr28x kaydı vermekte sürekli olarak.

cihaz 2

2. görsel ise başka bir client ın log kayıtları ,

değerli yorumlarınızı bekliyorum  , iyi ve sağlıklı günler dilerim.

Gönderildi : 18/03/2020 08:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Windows Server üzerindeki DNS için forwarder tanımı yapın, istemcilere ise dns olarak windows server ip adresini tanımlayın.

Doğrudan 8.8.8.8 gibi ip adreslerini istemcilere vermeyin ki bu tür kesintiler olabilir, ancak DNS sunucularındaki cache ve kaynak nedeni ile istemciler bu tür küçük kesintilere hissetmez.

netr28x herhalde HP marka bir cihaz bu ve sürücü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/03/2020 00:04

Paylaş: