Forum

Bodrum kata wifi gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bodrum kata wifi götürmek için hangi cihaz?

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,175 Görüntüleme
(@iLYASBAYRAM)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba villa tarzı bir evin 1. katından borum kata wifi götürülebilir mi?  Mesafe yaklaşık 30-40 m. ve arada duvarlar var. Modemin mevcut wifi sinyalini kablosuz taşıyabilir miyiz yoksa ap olarak kabloyla mı taşımak gerekir? bugün xioami mi wifi repeater ile denedim ama internete giremedi cihazlar. Hangi cihazdan almak gerekir?

Bu konu 4 yıl önce iLYAS BAYRAM tarafından düzenlendi

Gönderildi : 12/05/2020 20:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Mekanı görmeden ezbere öneride bulunmak zor, o yüzden genelde uzman bir personel elinde uygun bir cihaz ve yazılım ile kefiş yapıp en ideal ürünleri önerir aksi halde işiniz zor. Ama temel olarak mesh teknoloji destekleyen cihazlar iş görür. Kablo ile interneti alan bir AP diğerlerine mesh ile kablosuz bağlanır ve sorunsuz çalışır ama bunu örnek 100 birimlik üründe yapar 1000 birimlik üründe, farkı performansı olur ki bunu de denemeden forumdan söylemek çok zor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2020 23:16

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Bodruma kablo götürüp ucuna AP takamıyorsanız, şebeke üstünden powerline adaptörler alır bodrumda ki ucuna AP bağlayabilirsiniz. 
https://www.tp-link.com/tr/press/news/16042/

Bu arada geçen bir yerde beni dinlemeden almışlar o mi rep. cihazlar sadece mi kendi modemleri ile çalışabilir. Bütün ürünler xioami olmazsa işe yaramaz. O segmentteki tüm markalarda öyle gerçi.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2020 23:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @ibrahimyildiz

Bodruma kablo götürüp ucuna AP takamıyorsanız, şebeke üstünden powerline adaptörler alır bodrumda ki ucuna AP bağlayabilirsiniz. 
https://www.tp-link.com/tr/press/news/16042/

Bu arada geçen bir yerde beni dinlemeden almışlar o mi rep. cihazlar sadece mi kendi modemleri ile çalışabilir. Bütün ürünler xioami olmazsa işe yaramaz. O segmentteki tüm markalarda öyle gerçi.

Aynen mesh için hep aynı marka cihaz olması gerekiyor genelde.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2020 23:50

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Benim aynı sorunum vardı superbox'ı üst kata koydum kırsal bir bölgedeyim üst kattan en iyi çekimi yakaladım. Fakat alt katlara sinyal ulaştırabilmek için aşağıdaki cihazı aldım.

Bu cihazı prize takıp wifi sinyalini kontrol ederek en uygun yere konumlandırıyorsunuz, bu modemin wifi adının sonuna _plus koyarak yeni bir ssid ağı oluşturuyor, eğer bu yeterli gelmezse sonra bir adet daha alıp daha uzak bir mesafeye bu sefer bu cihazın wifi sinyalini kontrol ederek konumlandırarak bir ağ oluşturabilirsiniz. 

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-wifi-pro-sinyal-yakinlastirici-guclendirici-300-mbps-global-versiyon-p-HBV00000RC5TI?magaza=Alula&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=CjwKCAjwkun1BRAIEiwA2mJRWQmC703WOwwksPFDB5IHO9ZlFVgmLnb2jgtLQMSbNlZaruIfOaeAGhoClDgQAvD_BwE

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 13/05/2020 00:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Ali hocam kullanıyorsunuz madem size sorayım var mı bu cihazın soft vs bir hile yöntemi. 🙂 Şuan önümde bundan 1 adet var mobile app'i sadece kendi ana cihazlarına bağlantıya izin veriyordu. Bildiğim kadarıyla superbox modemler aynı markadan değil nasıl bağladınız?
Bir de superbox modem de normal vınn, data hattı denediniz mi? bildiğim kadarıyla cat9-11 seviye cihazlar onlar. 4.5g data hatları deneyenler olmuş ama çalıştıramamış diye okudum. Bu sıralarda eve biraz daha düzgün wifi üretebilecek böyle bir cihaz almam lazım cat7 lere bakıyorum genelde.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2020 00:55

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

@ibrahimyildiz Hocam, Dlink modem ilede denedim superbox'ın verdiği modem ilede denedim bir sorun yaşamadım mi home uygulaması cihazı görüyor hangi ağa bağlanacağını ve şifresini soruyor bağlanıyor ve aynı isimde sonuna _plus koyarak yeni bir ağ oluşturuyor şifrede ana modem wifi şifresi oluyor. 

Sadece mi home uygulamasına kayıt olurken çin seçip kayıt oldum yorumlarında öyle okumuştum yoksa cihaz bağlanmıyor filan yazıyordu onunla ilgili olabilir mi sizin sorununuz. onun haricinde ekstra birşey yapmadım ben.

Gönderen: @ibrahimyildiz

Bir de superbox modem de normal vınn, data hattı denediniz mi? bildiğim kadarıyla cat9-11 seviye cihazlar onlar. 4.5g data hatları deneyenler olmuş ama çalıştıramamış diye okudum.

Ben denemedim, turkcell kurup verdi hiç kurcalamadım bende :))

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 13/05/2020 01:04

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Aynen hocam sana sorduktan sonra youtube da yorumlara denk geldim yatmadan deneyeyim dedim bölgeyi çin yapınca oldu daha önce çok uğraşmıştım dokümanlarını indirdik hatta firmware atmaya çalıştık felan. Bu trick iyiymiş. Hatta bende _plus yapmadan roaming de çalıştı.

Yukarıda ki arkadaşa da bu ürünle ilgili yorumumuzu düzeltmiş olalım.:) Sinyal çok zayıf ise bodruma bu ürünü direkt taktığınızda çalışmayabilir. Kurulduğunda gösteriyor aldığı sinyal gücünü, ben 2 konum değiştirdim. Çok güçlü cihazlar değil sonuçta ac desteklemiyor. Ancak powerline arkasına takarsanız bodrumda iş görecektir. Powerline ların çalışmayacağı kadar kötü bir şebekeye sahipse bina o zaman kablo çekmeniz lazım yada araya prizlere bu cihazlardan bir kaç tane daha alacaksınız aralarında roaming yaparak mesafe uzatacaklar.

Gönderildi : 13/05/2020 02:14

Paylaş: