Forum

Ağ Paylaşım Klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Paylaşım Klasörleri Kapanıyor

34 Yazılar
16 Üyeler
0 Likes
1,460 Görüntüleme
(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba sisteminizi  rootkitlere karşı taratın.Kolay gelsin

http://download.sysinternals.com/Files/RootkitRevealer.zip  

Gönderildi : 15/05/2009 17:46

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Paylaşım sorunları ile ilgili problem yaratan bir patron virüsü vardı bildiğim kadarı ile,bu şekilde aratırsan sorununa göre bir tool bulabilirsin diye düşünüyorum.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 15/05/2009 20:05

(@E.AlperGUNDOGDU)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Eren Patron virüsü benim sistemimdeki sorunun tam tersini yapıyor yani sürücüleri paylaşıma açıyor.Bende ise tam tersi paylaşım klasörlerim bir şekilde paylaşıma kapanıyor.

Gönderildi : 15/05/2009 20:27

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Patron virüsünün en son hali paylaşımları kapatıyordu.Başıma geldiği için paylaşmak istedim.

Gönderildi : 15/05/2009 20:43

(@ermansuan)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba

Bu sorunu bende yaşadım çözümüde aşağıdaki gibi buldum...

---ALINTIDIR

http://rapidshare.com/files/161779739/Win32GenericHost.rar
indirdiğiniz dosyanın içinde yazılanları değilde aşağı yazanları uygulayın
1: Pc den ağ Kablolarını Çekin
2: ipseccmd.exe dosyasını c:\windows a kopyalayın ( Port kapamak için gerekli olan dosyadır )
3:başlattan çalıştıra gelelim ve sırası sadece bu komutları teker teker girelim

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445:TCP -n BLOCK -x

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139:TCP -n BLOCK

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK

şimdi gelelim regedit Kısmına

başlattan çalıştıra Regedit yazalım açılan menu de h_key_local machine\SOFTWARE\microsoft\ole\eneableDCOM Y ise N olarak degişitirin ve çıkın

4: WindowsXP-KB838079-SupportTools-ENU.exe dosyasını çalıştırın SP3 kurulu ise gerekmez

5 : WindowsXP-KB921883-x86-TRK.exe dosyasını çalıştırın

ve artık bu sorununuz kalmaz

SON OLARAK BU İŞLEMDEN SONRA MAKINELERINIZ AGI GORMEZSE GUVENLİK DUVARINI KALDIRIN

eğer ana makinede dağıtıcı olarak SERVER 2003 kullanıyorsanız 5-6 işlemleri uygulamayınız onun yerine IPX/SPX iletişim kuralını ekleyerek aynı menude dosya ve yazıcı paylaşımı kısmını işaretleyerek aktif ediniz ve guvenlik duvarını açınız aktif olsun.

Sonucu yazarsanız yöntemin doğruluğunu teyit etmiş oluruz.

Not: Rapid linki çalışmaz ise googledan "Win32GenericHost.rar" diye aratırsanız farklı linklerde bualabilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayıda virus taramasından geçirmeyi unutmayın

Kolay Gelsin

Gönderildi : 07/08/2009 21:45

Emrah KOÇ
(@emrahkoc)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba

---ALINTIDIR

2: ipseccmd.exe dosyasını c:\windows a kopyalayın ( Port kapamak için gerekli olan dosyadır )

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445:TCP -n BLOCK -x

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139:TCP -n BLOCK

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK

başlattan çalıştıra Regedit yazalım açılan menu de h_key_local machine\SOFTWARE\microsoft\ole\eneableDCOM Y ise N olarak degişitirin ve çıkın

4: WindowsXP-KB838079-SupportTools-ENU.exe dosyasını çalıştırın SP3 kurulu ise gerekmez

SON OLARAK BU İŞLEMDEN SONRA MAKINELERINIZ AGI GORMEZSE GUVENLİK DUVARINI KALDIRIN

eğer ana makinede dağıtıcı olarak SERVER 2003 kullanıyorsanız 5-6 işlemleri uygulamayınız onun yerine IPX/SPX iletişim kuralını ekleyerek aynı menude dosya ve yazıcı paylaşımı kısmını işaretleyerek aktif ediniz ve guvenlik duvarını açınız aktif olsun.

Not: Rapid linki çalışmaz ise googledan "Win32GenericHost.rar" diye aratırsanız farklı linklerde bualabilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayıda virus taramasından geçirmeyi unutmayın

Kolay Gelsin

Merhaba,

Bu sorunun çözümünü Server 2003 Te tam olarak bulabilen varmıç. üsttekiler XP için geçerli sanırım. ve teyit edilmiş bir yöntem de değil. server ı riske atmaktan başka bişey olmaz sanırım. server 2003 te aynısı benim başımda şu anda ve bi çözüm bulamadım şu ana dek. varmmı bir çözüm bulan.

Gönderildi : 04/08/2010 15:01

Emrah KOÇ
(@emrahkoc)
Gönderiler: 8
Active Member

Bir çözüme ulaşan yok sanırım.

Gönderildi : 04/08/2010 17:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

öncelikle sisteminiz için Norton Kaspersky gibi bir antivirüs ile koruyun.

Nod veya benzeri işe yaraman ürünlere boşuna para vermeyin.

Eğer sunucyu kapatıp açınca sistem çalışıyorsa

bilgisayarıma  sağ tıkla yönet>hizmet uygulamaları>hizmetler>sunucu(server) hizmeti özelliklerinde >kurtarma  sekmesinde tüm seçnekleri hizmeti yeniden başlat a değiştirin.altta bulunan 1 ve 1 değerlerini 1 ve 0 olarak değiştirin. ayarları kaydedin.

bu durumda servis  sürekli hataya düşse bile yeniden çalışacaktır.

eski durumda 2. hatadan sonra kapalı kalıyordu.

Buna göre servisle ilgili logları kontrol edip bilgi toplayın. geekiyorsa sistemde sysinternals öğesi olan procmon ile takip edin.

Gönderildi : 04/08/2010 20:34

(@wobber)
Gönderiler: 1
New Member

Network sistemimizde kullanımş olduğumuz Elektra yazılımının 2003 server üzerindeki paylaşım klasörleri kapanıyor ve program çakılıyor.Ağ üzerinde paylaşımda olan diğer klasörlerde kapanıyor.Bunun nedeni ne olabilir.

Konuyu hortlatıyorum ama bu durum benimde başımda bir çözüm bulan oldumu?

Gönderildi : 07/12/2010 19:25

(@Anonim)

Arkadaşlar bu problem serverda güvenlik duvarının devre dışı kalmasından kaynaklanıyor.

bu nedenlede ağ paylaşımı v.s. hizmetleri kapatıyor. Güvenlik duvarını hizmetlerden devre dışı bırakınca sorunum çözüldü.

Gönderildi : 25/08/2011 23:58

(@Anonim)

Firewall’u kapatmak için:

netsh firewall set opmode disable komutunu

logon scripte yazabilirsiniz yada alternatif olarak

netsh firewall set portopening tcp 4899 name=”radmin-tcp” enable

netsh firewall set portopening udp 4899 name=”radmin-udp” enable

Gönderildi : 26/08/2011 00:02

(@Anonim)

Firewall’u kapatmak için:    

netsh firewall set opmode disable komutunu logon scripte yazabilirsiniz

Gönderildi : 26/08/2011 00:03

(@Anonim)

sistem loglarına baktınızmı? saatleri biliyorsanız loglarda bulmakta kolaylaşır.

inceleyin loglarda farklı bir durumdan dolayı servisler duruyor olabilir..

ayrıca servisleri sürekli olarak yeniden başlatmayı ayarlayın.

örnek için aşağıdaki linki inceleyin.

http://www.atkbilisim.com/bilgilendirme-bolumu/38-nasil-yapilir/148-etkin-karistirici-aygiti-yok-sorunu-neden-oluyor.html

Gönderildi : 05/09/2011 15:57

(@BerkerYILMAZ)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Merhaba

---ALINTIDIR

Kolay Gelsin

Ben bu sorunun aynısını clientlarım da yaşıyordum ve yukardaki anlatımın aynısını uygulayarak sorunumu çözmüştüm,şimdi aynı sorunu server 2003 ümde yaşıyorum ve yine bu çözümü uyguladım bakalım sonuç ne olacak burada paylaşacağım.

Edit:Malesef işe yaramadı sonuç aynı.

Gönderildi : 06/03/2012 20:49

(@ademdeniz)
Gönderiler: 25
Eminent Member

bu sorunu bende yaşıyorum yazılanların hepsini denedim ama bi çözüm bulamadım bu soruna çözüm bulabilecek arkadaşlar aranıyor 

Gönderildi : 10/04/2012 14:51

Sayfa 2 / 2
Paylaş: