Forum

Ağ Paylaşım Klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Paylaşım Klasörleri Kapanıyor

34 Yazılar
16 Üyeler
0 Likes
1,458 Görüntüleme
(@E.AlperGUNDOGDU)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Network sistemimizde kullanımş olduğumuz Elektra yazılımının 2003 server üzerindeki paylaşım klasörleri kapanıyor ve program çakılıyor.Ağ üzerinde paylaşımda olan diğer klasörlerde kapanıyor.Bunun nedeni ne olabilir.

Açtığımız konu başlıklarına dikkat edelim lütfen.

ÇP

Gönderildi : 25/04/2009 16:55

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz sorunu biraz ayrıntılı bir şekilde açıklayabilirmisiniz bu sorun clientlarda mı yaşanıyor yoksa serverda mı yaşanıyor bir uygulama çalıştırırkenmi kapanıyor yoksa belli bir zaman geçtikten sonra mı kapanıyor?Bunlarla ilgili biraz ayrıntılı bilgi verirseniz çözüme daha çabuk ulaşılabilir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/04/2009 18:08

(@E.AlperGUNDOGDU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim hoşbulduk.Belirli bir zamanı olmuyor bazen 1 gün bazen 1 hafta süre olarak çakılma oluyor,kesin bir şey söyleyemem.Sorun server de meydana geliyor.Elektra çalışırken birden çakılıyor client pc lerde tekrar server kontrol ediyorum server üzerinde elektranın çalışmasında birsorun görünmüyor.Ağ üzerindeki başka bir client çalıştıramıyor programı.daha dogrusu paylaşımdaki kalsöre erişemiyor. Sorun sadece paylaşımda olan klasörlerde oluyor.

Gönderildi : 25/04/2009 18:27

(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member

buna benzer bir sorun benimde başıma gelmişti sorun buyuk ihtimalle serverdaki paylaşımların kapanmasından kaynaklanıyor bunu çözmek için

bilgisayarım sağ tıkla yönet>hizmet uygulamaları>hizmetler>sunucu(server) hizmetini yeniden başlat

Gönderildi : 26/04/2009 19:37

(@E.AlperGUNDOGDU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serdar sorun o hizmetin kapanmasına sebep olan ne ?onu bulamıyorum conficker dahil bir bir çok antivirüs tool dahi çalıştırdım sistemde.40 pc lik bi network bizimkisi network çalışır vaziyette sadece server veya başka bir pc de hiç fark etmiyor paylaşımda olan klasöre erişimler birden bire duruyor.hiçbir şekilde paylaşım klasörlerine erişlemiyor.server e restart edince sistem normale dönüyor.bu konuda lütfen biri yardım etsin artık...

Gönderildi : 26/04/2009 23:40

(@doganbayraktar)
Noble Member

Merhabalar,

Peki paylaşımda olan dosyayı bilgisayarıma map yaptığınızda bağlantı kopukluğundaki hatayı paylaşabilirmisiniz?

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/04/2009 12:30

(@E.AlperGUNDOGDU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

son iki gündür hata veriyor yine paylaşım klasörlerine erişemiyorum.Hata tekrar meydana geldiginde yazacagım serdar.

Gönderildi : 28/04/2009 18:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar

Alper beyin aldığı hatanın aynısını bende almaya başladım. servera uzak masaüstü ile girebiliyorum ve ama paylasım klasorlerıne bağlanamıyorum. paylaşım klasorlerine bakınca paylaşım kapalı gözüküyor. nod 32 ile virus tarattım herhangi bir şey bulmadı. yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkürler 

Gönderildi : 30/04/2009 15:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

server servislerin restart edin.Ek olarka terminal serv. ayralarını kontrol edermisiniz.Loglara düşen ir hata varmı?

Gönderildi : 30/04/2009 18:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

su an herhangi bir hata yok ama hatayı bekliyorum. servisleri kontrol edip tekrar yazıcam. teşekkürler

Gönderildi : 01/05/2009 19:19

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Umarım sorun çıkmaz.Aksi bir durumda buradan devam edersiniz.

Teşekkürler

Gönderildi : 01/05/2009 20:42

(@E.AlperGUNDOGDU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ugur merhaba sorun servislerle de alakalı degil paylaşımlar durduktan sonra server restart edince sistem yeniden çalışmaya başlıyor paylaşım hizmetini kapatan virüs yada ona benzer bişey var sistemim loop a düşüyor belki dicem ama öyle bir yapım yok sistemde 40 pc var ama ben bu sıkıntıyı 5 pc varkende yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.Geçen aylarda bütün makinelerimi yeniden kurdum bu sorun yüzünden exc ve sql server ayırdım exc bacagında bi sıkıntı olmuyor ne oluyorsa paylaşımdaki klasörlere oluyor.

Gönderildi : 05/05/2009 15:02

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Tcp / IP özelliklerinde dosya ve yazıcı paylaşımı yüklümü?Ayrıca TCP/IP gelişmişi özelliklerini kontrol edin.Ek olarak http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  makaleyi incelermsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 05/05/2009 20:21

(@E.AlperGUNDOGDU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur tavsiyelerini inceledim ve makalelerle ilgili bi sorun olmadığını gördüm.Sistemdeki paylaşım çakılması yaklaşık 15-05-2009 10:20 civarlarında 15-20 dk önce tekrar meydana geldi.Sistemimdeki sorunu çözmemde bana yardımcı olabilircek bir analiz yapabilecek arkadaşım var mı acaba.İşyerime davet etmek istiyorum.Bu konu benim için içinden çıkılamaz bir durum haline dönüşmeye başladı.hergün server restart ediyorum sorunu bulamıyorum.bu konuda ciddi anlamda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 15/05/2009 13:46

(@doganbayraktar)
Noble Member

Merhabalar,

Uğur bey'e ek olarak sisteminizi başka virüs programlarıyla tarattırmanızda fayda var benim bir makinada 5820 tane malware bulunmuştu bir ara 🙂 bunları silip tekrar tarattığımda bu sefer sayı 1800 lere filan düştü fakat nod32 ile tarattırdığımda herhangi bir virüs görünmüyordu.Demek istediğim diğer programları denemeniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/05/2009 13:57

(@E.AlperGUNDOGDU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Doğan kardeşim denemedik virüs programı kalmadı en son trend denicem artık başkada bilmiyorum en iyisi (varsa tabi) hangisiyse onu bulup tarıcam...

Gönderildi : 15/05/2009 14:25

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhabai 

bende yaşadım anlatılan sorunu conficker virüsü, sistemi update edebiliyorsan full update et daha sonra microsoftunun bu virüsler  için verdiği tool var(security update) bun virüslenmemiş bir serverdan veya pcden hiç kullanılmamış flasha aktar serverın network kablosunu çek daha sonra bu tool çalıştır, işlem bittikten sonra restart isteyecek. restarttan sonra bu sorunu yaşamaman lazım. tavsiyem bi denemeniz.

anlatılan sorun conficker virüsünün etkileri, aynı zamanda schedule tasks da birden fazla görevde atmış olması gerekiyor, eğer schedule lar da oluşmuşsa kesin conficker diyebiliriz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2009 15:05

(@CeoCebir)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Merhabalar

-137,138,139. portlar açık mı yada güvenlik duvarı engelliyor olabilir mi ?
-Server servisi çalışıyor mu?Servisleri yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz
-Farklı Antivirüsler ile tararsanız netice değişebilir
-Microsoft ile irtibata geçerseniz eminim ki bu durumu yaşayan tek siz değilsinizdir

Gönderildi : 15/05/2009 17:06

(@E.AlperGUNDOGDU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mustafa ve Ceocebir arkadaşlarım söyledikleriniz hepsini yaptım.Mustafa conficker yemiştim zaten 2 ay önce kadar forum en başını okursan görürsün serverlerimi ayırdım zaten o yüzden 40 pc tamammen formatlayıp gerekli updateleri,nod32 updatelerini,microsoft kötü amaçlı yazılım updatelerini tamamen yapmış durumdayım şu an makinelerim ve serverlerim sp3 durumda güvenlik duvarları açık koruma üst seviyede,Farklı antivirüsler denedim küçük toollarla farklı vürüsler arattırdım.Bugün saat 14:07 itibari ile serverimi 3.kez restart ettim bir virüs paylaşımlarımı kapatıyor ama bulamadım inat ettim bu gece burdayım ve bu virüsü bulacam inşallah.benim gibi sorun yaşayan arkadaşlarada yardımcı olacağım.

Gönderildi : 15/05/2009 17:14

Sayfa 1 / 2
Paylaş: