Forum

IPsec/VPN Bağlantı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IPsec/VPN Bağlantı Sorunu‏

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
768 Görüntüleme
 mziv
(@mziv)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Merahaba Hocam;
4 farklı bölge arasında VPN kurarak bölgelerin biribirleriyle LAN to LAN şeklinde çalışmasın istiyorum. ADSL modemlerin olduğu tüm bölgeler için ise statik IP almış bulunmaktayım. Yapmak istediğim şu;
A: merkez, B şubesi, C Şebusi , D Şubesi, E Şubesi           bölgelerin  tanımları olsun.
A, merkez ve  B,C,D,E şubelerinde ayrı ayrı bulunana kamera kayıt cihazın (DVR)'a  bağlı kameraları izlemek istiyorum.
Bunun için ilk önce her bölge için ayrı ayrı  statip IP aldık,
Modemlerin arayüzlerinden VPN-IPsec bölümünden bütün bölgeleri IPSec tünel kurarak haberleştirdik. Ancak bazı bölgelerin ki 1 saat, bazı bölgelerde ise 10-20 dk sonra VPN tünel bağlantısı  kopuyor. Bunun için sizlerden yardım alep ediyorum. yapmak istediğim ile ilgili olarak yaptıklarımda ayarlama sorunu mu var, yoksa başka bir tavsiyeniz var mı. Bu işlem bizim için çok önemli olduğun sizlerden yardım talep edilyorum.

Gönderildi : 12/04/2009 15:30

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Önceliklle kullandığınız ürünler oturmuş ürünler mi bundan emin olun. Yani demek istediğim şu ki, bazı ürünler piyasada artık oturmuş ürünler olarak anılırlar ve çok sorun çıkarmazlar, eskisi gibi her ay firmware updateleri söz konusu olmaz, DL 380 oturmuş bir üründür örneğin, bayiler güvenle önerirler.. sizlerin kullandığı ürünlerinde bu şekilde oturmuş ürünler olduğundan emin olmanız, son firmware lerinin yapılıp yapılmadığını ilk etapta kontrol etmiş olmanız gerekiyor.

Peki loglarda ki durum nedir, verilen mesajları üretici destek noktaları ile paylaştınız mı?

Bağlantı kopan bölgeler için telekom yetkilileri ile görüşüp böyle bir sorun olduğundan bahsettiniz mi?

Bir de merak ettiğim konu, bağlantı koptuktan sonra tünel otomatik olarak yeniden kurulmuyor mu?

Gönderildi : 12/04/2009 18:55

Paylaş: