Forum

Vista IP dağıtıyor ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista IP dağıtıyor ??

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yabancı forumlarda da aradım. Ama istediğim cevaba ulaşamadım. Sorun şu şekilde:

Network'te bir cihaz istenmeyen bir şekilde IP dağıtıyor. Örneğin iç network 10.10.X.X iken 192.168.X.X'li ip'ler dağıtılıyor. Uzun süre aradıktan sonra problemin kaynağı olarak Vista kurulu bir Laptop olduğunu bulduk. Bu PC'yi network'ten çıkarttıktan sonra sorunlar ortadan kalktı. Yalnız problemin tam kaynağını bir türlü anlayamadık. PC üzerinde ekstra bir yazılım olmamasına rağmen (Vista dışında) hala IP dağıtmaya devam ediyordu. Vista'nın kurulumu ise tamamen yeni. Yani temiz bir sürüm.

Vista Bussiness Edition 32-bit. SP1 kurulu. Donanım HP 6710B.

Tek bulabildiğimiz UDP 67 portunun açık olduğu. Bunun yanısıra 500 ve 4500 portları da svchost'a bağlı olan "winmgmt, profsvc, eaphost, appmgmt," servislerinin kullandığını gördük.

Bu servisler internet connection sharing vb. kapalı olmasına rağmen neden IP dağıttığına dair bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın. Bütün LAN'ın canına okudu bu durum. Umarım kimsenin başına da gelmez.

Cevaplarınızı bekliyorum. Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/04/2009 19:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ethernet kartı özelliklerine gidin ve orda sharing yada paylaşım sekmesinde ICS (internet connection sharing) var onu aktif hale getirmiş olabilirsiniz ki 192.168.x.x ise ondan kaynaklanıyordur.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/04/2009 20:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hayır, oradan kaynaklanmıyor. Orayı kontrol etmiştim. ICS herhangi bir şekilde açık değil. Başka aklınıza gelen bir şey var mı? (anormal bir durum.. normal vista davranışı değil bu..)

Gönderildi : 08/04/2009 20:53

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Vista sisteme Wireshark programını kurup interface kısmını analiz ediniz.

kolay gelsin.

Gönderildi : 08/04/2009 21:04

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

ortada anormal bir durum yok wistayi dhcp olarak yapilandirabilirsiniz.ag yapilandirmasina bakin sayet internet paylasimi olusturulmamissa ag paylasimi ve benzeri bir secenek olacak disable edin sorun cozulur.

Gönderildi : 13/04/2009 14:25

Paylaş: