Forum

Ağ Paylaşım Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Paylaşım Sorunu

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@fixrankcom)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firma içinde WAG160N Wireless Modem kullanıyoruz. Kablolu bilgisayarlarda herhangi bir paylaşım sorunu yok. Ancak Kablosuz çalışan 2 notebook da paylaşım sorunu yaşıyoruz. Biri vista diğeri XP 2 bilgisayarda birbirleri hariç ağdaki bütün bilgisayarlarla paylaşım yapabiliyor. Ancak kendi aralarında ping bile atamıyorlar. Vista da Guvenlık duvarını kaldırdım, ağ ayarlarından dosya paylaşımını açtım, everyone vs butun ızınlerı aktıf ettım ancak sonuc alamadım.

Önerebileceğiniz bir çözüm var mı, en azından bir program yardımıyla bunu yapabılır mıyım. Sadece Dosya paylaşımı için

Teşekkürler

Gönderildi : 12/03/2009 13:02

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

ADSL modemde firewall varsa kapatıp deneyin ?

Gönderildi : 12/03/2009 13:16

(@fixrankcom)
Active Member
Konu başlatıcı

ADSL modemde firewall varsa kapatıp deneyin ?

denedım sonuc aynı malesef

Gönderildi : 12/03/2009 13:18

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Bu iki cihaz internete çıkabiliyorlar mı?Ayriyetten sistemlerde antivirüs programı varsa bunlardan kaynaklanan bir sorun olabilir.Ayriyetten notebookları kabloyla bağlayıp denediniz mi?Sonuçlşarı bildirirseniz daha detaylı çözüm yolu arayabiliriz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 12/03/2009 13:18

(@fixrankcom)
Active Member
Konu başlatıcı

İnternete çıkabiliyorlar, antivirüsleri disable yaptım. Kablolu denemedim. Denemekte istemşyorum son çare o 🙂

Önerebileceğiniz bir program var mı paylaşım için ? 

Gönderildi : 12/03/2009 13:23

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Kabloluyu deneyin dememin sebebi sorunun sitemden mi yoksa wireless cihazdan mı olduğuna karar vermek..Bunun sonucunu bildirirseniz ona göre çözümlemeye dewam ederiz.

Gönderildi : 12/03/2009 13:40

(@fixrankcom)
Active Member
Konu başlatıcı

kablolu bağlandım. Kablosuz da sorun var .

Gönderildi : 12/03/2009 16:11

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Kablosuz başka bağlanan cihazlar var mı?Sadece 2 cihazdamı sorun yaşıyorsunuz.Ek olarak wireless ethernet kartınızın Dosya Yazıcı Paylaşımı durumunun aktif olduğuna bakabilrmisiniz.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 12/03/2009 16:32

(@fixrankcom)
Active Member
Konu başlatıcı

sadece bu 2 cıhaz var kablosuz. 6. kanalı 40mhz frekans kullanıyorum bununla bır alakası olabılır mı WPA şifreleme.

tesekkurler

Gönderildi : 12/03/2009 16:34

(@fixrankcom)
Active Member
Konu başlatıcı

Dosya yazıcı paylaşımı aktif.

Gönderildi : 12/03/2009 16:36

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Başka bir wireless modemle deneme şansınız var mı acaba?.Birde wireless dedik ama bu bir modem mi yoksa Access Point mi?.

Gönderildi : 13/03/2009 01:09

Paylaş: