Forum

Patch Panel Kurulum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Patch Panel Kurulumu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,562 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şirketimizin network altyapısını yeniliyecegim yeni altyapıyı hcs cat6 kablo ile yaparak sistem odasında patch panel ile düzenli olacak şekilde düzenlemek istiyorum yanlız hiç patch panel kurulumu yapmadım bunun ile ilgili olarak nasıl yapılır bilmiyorum bu konu ile ilgili elinizde döküman yada bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.....

Gönderildi : 12/03/2009 03:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Buraya bakabilrsiniz.Ayrıca hatırladığım kadarıyla aldığınız patch panelin içinden şema ve kitapçık çıkmakta.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/03/2009 04:37

(@TolgaOrhanoglu)
Gönderiler: 18
Active Member

Kabloları soy renklerine göre geçir ve çakma aleti yada falcata ile çak. Organizer ile de kablo bağı ile bağla.

Kolay gelsin.Ayrıntı için  aşağıdaki linkten indirip öğrenebilirsiniz.

http://www.dosya.tc/LANkablolama.doc.html

Gönderildi : 31/03/2009 16:13

(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar ve ilgileriniz için çok teşekkür ediyorum...

Gönderildi : 01/04/2009 04:17

(@hakangullu)
Gönderiler: 91
Estimable Member

Biz de bır kac hafta once sistem odası düzenlemesi yaptık. pacth panelimizi büyük bir kabine taşıdık ama yeniden pacth panele kabloları çakmadık çünkü yeniden söküp tekrardan çakmak hem zaman açısından uzun olacağı hemde sonradan çıkabilecek sorunları düşünerek panelleri montaj yaptık.(Riske Girmedik) Zaten bir önceki işçliği iyiydi. Swicthleri takıp tek tek kablo düzenlemesi yaptık. Zaten düzenli bir sistemin olmasında en önemli şey alt yapı olan KABLOLAMA. Bir kere yapacaksın sonra arkana bakmayacaksın.

Gönderildi : 01/04/2009 12:38

Paylaş: