Forum

Network yavaş

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network yavaş

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@ErkanDURMAZ)
Gönderiler: 70
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

şirketimizde 2 notebook var sistemleri yeni kuruldu.internet te gayet iyi bir şekilde kullanıyoruz hızları iyi.Virüs yok netwok hattında kayıplarda yok gayet iyi

ancak axapta programında yavaşlar.Diğer bilgisayarlarda sorun yok gayet iyi çalışıyorlar.

Wireless ve ethetnet olarak da ikisinide denedim sorun aynı..

çakışan bşr programnda yok.

notebook modeli hp550.

yardımlarınızı bekliyorum teşekür ederim..

Gönderildi : 28/02/2009 12:59

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Belirtmiş olduğunuz sorun kablolamalardan kaynaklanıyor olabilir ek olarak yen çekildiği için bir performans değerlendirmesi yapmalısınız bunu belirlerken CAT5-6 kablolama tipleri ya da kullanılan patch paneller ve switchleri de kontrol etmelisiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 28/02/2009 15:22

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynı Switch üzerinde çok bilgisayar var artı olarak switchlerde yahut ethernet kartı kablo wireless vs. olduğunu varsayarsak internet hızınıda etkiler internet de hiç bir sıkıntı yok gayet normal giriyor virüs\trojen vs yok yeni formatladık.

Gönderildi : 28/02/2009 16:17

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

ping t- pcnin ipsi şeklinde denrmisiniz kesilme varmı? Bir de güvenlik duvarını kontrol edin.

Gönderildi : 28/02/2009 18:56

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet ping denedim 1000 de 1 kayıp veriyor..Network hattı sağlam..

Gönderildi : 28/02/2009 19:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Çalıştırdığınız programı server damı çalıştırıyorsunuz.Yani diğer bilgisayarlar, bu programı server üzerindenmi map yoluylamı çalıştırıyor.Yoksa kendi üzerinde mi çalıştırıyorlar.Kendi üzerlerinde çalıştırıyorlarsa kullandığınız nativirüs yazılımı nedir?Antivirüs yazılımını kontrol edin yavaşlık yapabilir.Server üzerinden çalışıyorsa clientların dns e verien ipleri kontrol edin ilk dns ip si serverın ipsi yapın.Sonucu bizimle paylaşın.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/03/2009 19:54

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet doğrudur dns ipsi server ip olarak çalışıyor bizde öyle ayarlamıştık .

Elle ayn ipyi verdim şuan kullanıcı test edip bana dönecek.. bende size.

Gönderildi : 02/03/2009 12:45

Paylaş: