Forum

zywall 70 firewall ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

zywall 70 firewall da Hotspot Shield engellemek

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@MehmetKarakas)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

2003sbs+dc olan bir sistemim var güvenlik olarak da zywall-70 kullanıyorum. 40 a yakın kullanıcım var. cont.fil. den her türlü siteyi sınırlandırabiliyorum.Ama daha dün pc leri gezerken 1 pc nin facebook a girdiğini gördüm daha sonra pc yi incelediğimde Hotspot Shield diye bir proxy programı kullandığını gördüm hertürlü sınırlandırmayı denedim fakat başarılı olamadım. kullanıcıların localde admin yetkileri olması gerek 2003 den de birşey yapamıyorum. portları takip ettim ama hangi portları kullandığını göremiyorum. bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim..

Gönderildi : 03/11/2008 17:47

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Bu yazılım aslında proxy değil vpn yazılımı.80,443 üzerinden bile vpn yapıyor.Kullandığı serverları block liste almanız işe yarayabilir.
140.174.9.11,64.55.144.103 gibi ipler iana proxy sunucularına ait. http://www.iana.org u engellemenizde lazım lakin windows updatelerde bu sunucularda hatırladığım  kadarı ile.sıkıntılı bir durum.o kullanıcnın internetini iptal edin başınız ağrımasın. 🙂
selamlar

Gönderildi : 03/11/2008 18:16

(@MehmetKarakas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kullanicinin netini kesemem satis bolumunde surekli net e giriyor. dediklerinizi bi kontrol edeyim. tesekkurler

Gönderildi : 03/11/2008 19:40

(@MehmetKarakas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu programı biraz takip ettim her seferinde farklı bir port ve farklı ip adresleri ile baglantıya geçiyor. bunu engellemenin yolu yokmudur. arkaşlar...

Gönderildi : 07/11/2008 16:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

çözüm bulabildiniz mi ? zywall usg 50 ile aynı sorunu yaşıyorum ?

Gönderildi : 31/05/2012 02:20

(@ZaferDOSEME)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Aklıma basit bir yöntem geldi ama taa 2008 konusuymuş bu sorunu yaşayan arkadaşlarım olursa diye belki ışık tutabilirim eğer terminal pc domaine dahil ise ona yazacağınız bir policy ile proxy ayarlarını kısıtlayabilir ve ve yazılım kısıtlaması uygulayabilirsiniz varsayalım ki domaininiz yok ve pc windows xp pro ve üstü o zaman local policy uygulayarak programı kısıtlayabilirsiniz

Gönderildi : 22/10/2013 20:04

Paylaş: