Forum

Yüksek hizli s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yüksek hizli sfp secimi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar 

5 ayri poe 48 port zyxel xgs3700 switchlerimiz var ve bu switchlerde 3 adet vlan ayarli

1.vlan yerel ag 

2.vlan voip 

3.vlan kamera sistemleri

gonul isterki kameralari ayri switchlerle ayiralim ama maalesef yapamiyoruz

gelelim sorunumuza en uzak switch 7 km uzaklikta ve bu switchlerin hepsi fiberle birbirine bagli

ama fiber sonundaki sfplerin hepsi 1.25g 10 km mesafeli

bu sfp leri 10g 10km ile degistirsem hiz artisi olacagibi dusunuorum

su an itibari ile kamera sisteminde takilmalar oluyor

simdiden tesekkurler iyi calismalar

Gönderildi : 26/02/2018 01:01

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Bağlantı 10G olursa tabiki tadından yenmez fakat burada kameraların oluşturduğu trafikte önemli. Görüntülerde FPS ler ile oynayarak ilk anda bu takılmaların önüne geçebilmende muhtemel.

Kolay Gelsin,

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2018 01:11

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler

kaliteyle oynayarak yapabildiğimiz kadar hızlı yapmaya çalıştık fakat kalitede önemli zira her hafta olay çıkıyor desek yanlış söylemiş olmayız o yüzden sfp tafarına yönelmeyi düşüğnüyoruz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 26/02/2018 02:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Kamera sisteminde kayıt tutan cihazdan, kablo kalitesine kadar bir çok şey önemli. Ancak kamera yapılarında sıkıştırılmış veri ile kayıt işlemi yapıldığından diğer bileşenlerde önemli. Bizim kameraların hepsi 100Mbit 175 kamera genelde sorun olmadan işlemlerini güzelce sunucuya yazıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/02/2018 13:32

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ilgili poe switchler icin 2 adet 10g 1.4 kmlik sfp aldim ama okudugum bir makalede hp switch kullanilmis ve sfp lerde hp alinmis 

hp de sfp ler icin uyumsuzluk soz konusuymus markalar arasi uyumsuzluk soz konusu olur mu huewei sfp aldim switchler zyxel 

birde ag hizini olcmem mumkun olabilir mi boyle bir program var midir

yada bir yerden bir yere doaya ttansfer ederken izleme yapmam yararli bilgi saglar midir

sfp ler konusunda pek bilgim olmadigi icin soruyorum kusura bakmayin

Gönderildi : 28/02/2018 12:50

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba cihazdan cihaza değişim gösteriyor durum.

Hp olup farklı marka gbic çalıştıran cihazımda var. 

Hız konusunda  ise PRTG ile network cihazları konusunda monitoring biraz detay bilgi alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/02/2018 16:13

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Rıza Bey

Gönderildi : 28/02/2018 18:11

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/02/2018 19:43

Paylaş: