Forum

İp Kamera Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

İp Kamera Hakkında

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,044 Görüntüleme
(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.64 ip kameranın olduğu bir sistem son 3-4 gündür 3 kamerada sıkıntı olmaktadır.Bu 3 kamera aynı anda gidip gelmektedir.Kameraların takıldığı switchde 10 adet kamera vardır sadece bu 3 kamerada yapmaktadır.Switchi kapatıp açtığımda gelmektedir ama belli bir süre sonra yine aynı anda 3 üde gitmektedir.Switcdeki portlarını değiştirdim yine aynı.Switchde sıkıntı olsa o switche bağlı tüm kameralarda yapmazmıydı.Kabloda sıkıntı olsa hiç çalışmazdı.Bu 3 kameranında kablosu farklı sonuçta kablolar çatıdan gidiyor bu olasılıkta bana göre değil gibi.İp çakışması yok gittiği anda ip lere ping atılamıyor.Kameralara ulaşamıyorum çok yüksekte olduğu için.Başka neden olabilir.Fikir verebilirmisiniz. arkadaşlar.Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 16/02/2018 15:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Mümkün ise farklı switch deneyin. Sanırım poe cihaz bunlar. Bazen sorun olabiliyor. Deneyerek net çözüm sağlayabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/02/2018 16:17

(@cetinkarli)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Merhaba,

Kameraları farklı portlara da taktığınızı ve yine aynı kameraların gittiğini söylüyorsunuz yanlış anlamadıysam. Kameraarın fiziksel konumlarını bilmiyorum ama POE switch den beslendileri için ya aradaki kablolarda bir sorun var ya da kameraların kendinde eğer deneme şansınız varsa ya kameraların beslemesini kendi adaplörleri ile yapın ya da kameralar switch e uzaksa yeniden kablo çekmek yerine yanında kapanmaya başka bir kamera var ise yer değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer yine aynı kamera kapanıyorsa kamera arızalıdır yer değiştirdiğinizde kapanan kamera çalışıyor diğeri kapanıyorsa aradaki kablo arızalıdır. Umarım kafa karışıklığına sebep olmamışımdır. 🙂

Kolay gelsin

Gönderildi : 16/02/2018 16:27

(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşkkürler.O switchde 10 adet kamera var.Poe switchde arıza olsa tüm kameralarda aynı sorunu yaşamazmıyım.Giden kameralar hep aynı.

Gönderildi : 16/02/2018 16:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

🙂 Bendede aynı durum oldu zamanında. Farklı kameralarda, farklı enerji değerleri olabilir. Switch beslemekte zorlanabilir özellikle akşamları kamera ledlerine v.s. enerji yollama durumunda.

Bu işin en güzel yöntemi deneme yapmanız. Switch ve kamera arayüz loglarına bakmanız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/02/2018 17:32

(@AydinOnmez)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Hocam muhtemeln switch, portu plock ediyor, loglara bakabilir misiniz?

Gönderildi : 17/02/2018 01:05

Paylaş: