Forum

Kendi bulutu oluştu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kendi bulutu oluşturmak

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
814 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

selamlar 

evde kendi bulutumu oluşturmal için seagate goflexhome NAS cihazı almıştım. yaklaşık 3 sene önce ilk aldığım zamanlar segateshare.com sitesinden cihaza ulaşabiliyorudm. sonraları cihazın hdd bozuldı. şimdi tekrar kullanayım dedim hdd aldım sistemi kurdum ama cihaza uzaktan bağlanamıyorum. 

fakat interneti artık turk.net ten alıyordum eskiden türk telekomdan alıyordum. bunun sebebi servis sağlayıcı olabilirmi? onlara söylediğimde bizde bir kıstlama yok diyorlar. seagate tede bu konuda yardımcı olabilcek bölümde bulamadım. 

Gönderildi : 27/11/2017 18:36

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

selamlar 

evde kendi bulutumu oluşturmal için seagate goflexhome NAS cihazı almıştım. yaklaşık 3 sene önce ilk aldığım zamanlar segateshare.com sitesinden cihaza ulaşabiliyorudm. sonraları cihazın hdd bozuldı. şimdi tekrar kullanayım dedim hdd aldım sistemi kurdum ama cihaza uzaktan bağlanamıyorum. 

fakat interneti artık turk.net ten alıyordum eskiden türk telekomdan alıyordum. bunun sebebi servis sağlayıcı olabilirmi? onlara söylediğimde bizde bir kıstlama yok diyorlar. seagate tede bu konuda yardımcı olabilcek bölümde bulamadım. 

Modeminizin WAN bacağındaki IP adresi nedir ?

Gönderildi : 27/11/2017 21:37

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler.

ben şu an işteyim eve gidince yazacağım. birde modemim asus. onunda bir özelliği var. DDNS ayarlarında www.asuscomm.com bölümünde 

*******.asuscomm.com şeklinde ayarladığınız zaman uzaktan modeme bağlanabileceğiniz yazıyor. fakat bunu yaptım oda olmadı.

Gönderildi : 28/11/2017 11:15

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

cevabınız için teşekkürler.

ben şu an işteyim eve gidince yazacağım. birde modemim asus. onunda bir özelliği var. DDNS ayarlarında www.asuscomm.com bölümünde 

*******.asuscomm.com şeklinde ayarladığınız zaman uzaktan modeme bağlanabileceğiniz yazıyor. fakat bunu yaptım oda olmadı.

Bu sistem sadece Public yani internet üzerinden erişilebilir bir IP adresiniz var ise geçerlidir.

Gönderildi : 28/11/2017 12:44

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam.

modeme baktığımda wan ip 100.65.182.85 dir

dns 193.192.98.8

dns 212 154.1.16

cihazı ilk aldığım zamanlar bağlanıyordum. acaba eskinde sistem yapılandırmaları  farklımıydı.

o zamanlar TTnet kullanıyordum şimdi turknet kullanıyorum.

servis sağlayıcıyı değiştirsem bir şey değişirmi?

yani kısacası ben nasıl evdeki bulutuma ulaşabirim?

Yardımlarınız içim şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/11/2017 14:19

(@sgnblt)
Gönderiler: 196
Estimable Member

selam.

modeme baktığımda wan ip 100.65.182.85 dir

dns 193.192.98.8

dns 212 154.1.16

cihazı ilk aldığım zamanlar bağlanıyordum. acaba eskinde sistem yapılandırmaları  farklımıydı.

o zamanlar TTnet kullanıyordum şimdi turknet kullanıyorum.

servis sağlayıcıyı değiştirsem bir şey değişirmi?

yani kısacası ben nasıl evdeki bulutuma ulaşabirim?

Yardımlarınız içim şimdiden çok teşekkür ederim.

wan bacağındaki ip gerçek bir ip değil o nedenle DDNS çalışmıyor servis sağlayıcı ile görüşüp gerçek ip adresi vermelerini isteyin.

Gönderildi : 29/11/2017 19:56

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Gönderildi : 30/11/2017 11:47

Paylaş: