Forum

Outlook veri kullan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook veri kullanımı 292 GB gösteriyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@iLYASBAYRAM)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Windows 10 bilgisayarımızdan veri kullanımında baktığımızda (ethernet) outlook 292 GB gözüküyor. Sebebi ne olabilir. pst dosyayında çok fazla mail bulunmuyor. Şu anda kotayı aşmış durumdayız bu veri kullanımından dolayı olabilir mi? 

Gönderildi : 27/11/2017 16:17

(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Selamlar,

Outlook üzerinden takılı kalmış sürekli gönderilmeyi deneyen bir mail olmuş olabilir mi? Özellikle ekli olması durumunda belirli periyotlarda sürekli denenmesi veri kullanımı etkileyebilir. 

Outlook sürümünüz ve hesap bağlantısı için imap mi kullanıyorsunuz pop3 mü? Bu sorun sadece o bilgisayarda mı mevcut?

Sürümü değiştirip tekrar kurulum yapıp dener misiniz? Özellikle 2013 IMAP sync sorunundan kaynaklı olabiliyor.

Gönderildi : 27/11/2017 17:57

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

292 Gb outlook dosyaysı oldukça büyük mail ortamı olarak ne kullanıyorsunuz? Ben şahsen bu kadar büyüklükte bir pst yada ost dosyasyı hiç görmedim outlook üzerinde boyutu yüksek olan mailleri sıralayıp bakabilirsiniz.

Gönderildi : 27/11/2017 18:02

(@iLYASBAYRAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Outlook üzerinden takılı kalmış sürekli gönderilmeyi deneyen bir mail olmuş olabilir mi? Özellikle ekli olması durumunda belirli periyotlarda sürekli denenmesi veri kullanımı etkileyebilir. 

Outlook sürümünüz ve hesap bağlantısı için imap mi kullanıyorsunuz pop3 mü? Bu sorun sadece o bilgisayarda mı mevcut?

Sürümü değiştirip tekrar kurulum yapıp dener misiniz? Özellikle 2013 IMAP sync sorunundan kaynaklı olabiliyor.

Giden kutusu boş gözüküyor. Hesap IMAP kurulmuş, yeni profil açıp POP3 kurdum. Bu şekilde test edicem. İlginize teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/11/2017 20:10

(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Bekliyoruz

Gönderildi : 28/11/2017 00:14

(@iLYASBAYRAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Veri kullanımı düştü.  Herkese teşekkür ediyorum. 

Gönderildi : 04/12/2017 19:51

Paylaş: