Forum

Tılgın Modem Bridge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tılgın Modem Bridge mod Kullanımı Hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,485 Görüntüleme
(@fatihcantaylan)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şuan çalıştıgım yere bağlı 4 şubede tılgın modem var ve biz bu modemlerde malesef sorun yaşıyoruz özellikle kendi ip santralimiz 5060 portunu kullanmakta ve bu modemler 5060 portunu kendi kullanmakta. Bu modemden kurtulmanın tek yoluda Bridge mod almak ben bu işlemi başlatacagım ama bu mod için birde modem gerekmekte wan işlemini yapmam için acaba bu işlemi yapan arkadaşlar bana bu işlem için uygun fiyatlı bir modem önere bilirmi. Bu önerilen modellerin kurulumu nasıl oldugunu kolay mı zor mu olduğu hakkında bilgi verirse sevinirim.

Gönderildi : 09/05/2017 15:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Bunun yerine etrafından dolaşmak yerine modemleri değiştirmek daha mantıklıdır Airties, Zyxel, Tplink uygun fiyatlı ürünler olarak bakılabilir. Daha kurumsal cihazlarla ilgili portalda konular mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2017 16:13

(@fatihcantaylan)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bunun yerine etrafından dolaşmak yerine modemleri değiştirmek daha mantıklıdır Airties, Zyxel, Tplink uygun fiyatlı ürünler olarak bakılabilir. Daha kurumsal cihazlarla ilgili portalda konular mevcut.

Sanırım bilginiz yok türk telekom modem değiştirmeye izin vermiyor fiber alt yapıda ya benim istedigim gibi benim modemimi kullanacaksın yada köprü atacaksın diyor köprüyüde kabul etmiyroduda sag olsun şikayetler sayesinde ayara geldi.

Gönderildi : 09/05/2017 22:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ev konusunda bilmiyorum ama köprüyü mecbur yapacaklar. İş yerleri yoksa firewall üzerinde nasıl sonlandıracak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/05/2017 23:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

444 0 375 den modemimin bridge  mode  olarak yapılandırılmasını  istiyorum  diye  bir  arıza  kaydı  bırakmanız  gerekiyor ( Şansınıza  bağlı  olarak helpdesk de  çalışan  arkadaşa  bridge  mode un  ne  oldugunu firewall  tarafını  filan  anlatmanız gerekebilir 🙂 Genelde  aynı  gün  telekom  yetkilileri  uzaktn  modeme  bağlanarak 4.  portunu  Bridge  olarak  ayarlıyor  4.  porttan Firewall a uplink  verip  PPPOE  yapılandırması  yaparak  devam ediyorsunuz  ancak kaydı  açtığınız  lokasyonda  olmanız  gerekiyor ki  modem  bridge  mod  olarak yapılandırıldıktan sonra  doğal  olarak internet  kesilecek  bazen de   kaydı  açtığınız  gün yapmıyorlar  bu  işlemi  2  defa  başıma  geldi bir  buçuk  gün 30 saniyelik işlemi  yapmalarını beklediğimi  bilirim .

Şuan çalıştıgım yere bağlı 4 şubede tılgın modem var ve biz bu modemlerde malesef sorun yaşıyoruz özellikle kendi ip santralimiz 5060 portunu kullanmakta ve bu modemler 5060 portunu kendi kullanmakta. Bu modemden kurtulmanın tek yoluda Bridge mod almak ben bu işlemi başlatacagım ama bu mod için birde modem gerekmekte wan işlemini yapmam için acaba bu işlemi yapan arkadaşlar bana bu işlem için uygun fiyatlı bir modem önere bilirmi. Bu önerilen modellerin kurulumu nasıl oldugunu kolay mı zor mu olduğu hakkında bilgi verirse sevinirim.

Gönderildi : 10/05/2017 03:41

Paylaş: