Forum

Acces Pointlerde De...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acces Pointlerde Devamlı Kopmalar

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@SelimmYILDIZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

S.a

bende tplink modem var birde bu modemden cıkan CSH-2400 24 Port Fast Ethernet Switch var.switchden cıkan kablolarla da acces pointlere internet verdim access point olarak TP LİNK TL-WR841ND kullandım. tabi 3 ad. de farklı AP. lar var bunları yapılandırırken DHCP leri disable yaptım.wireless kullanıcı adı ve şifresini verdim.şifresini de wpa2-psk olarak ayarladım.networkden ıp leri elle cerdim.  altına da modemin ıp adresini verdim.mesela tp link modem adresi 192.168.2.1 cihazlara da 192.168.2.162 ve sırayla ıp adreslerini verdim 

bu şekilde internet baglantısı saglanıyor ama cok sık kopmalar koluyo modemde ki internet ışığı sönuyor cogu zaman cep telefonu giriyor bilgisayarlar girmıyor veya tam tersi durumlar oluyor yaptıklarımda bi yanlıslık var mı ben mı yanlıs kuruyorum veya nasıl bi işlem yapabilirz acil yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 25/03/2017 12:56

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Peki aynı anda kaç kullanıcı kullanıyor. Bu model bildiğim kadarı ile 15-20 kullanıcıdan sonra sorun çıkartıyor. Diğer modellere de sorun yaşıyor musunuz?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 25/03/2017 15:50

(@SelimmYILDIZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

genelde 2-3 tanesinde kopma oluyor ve sonra tamamen kesiliyor 

Gönderildi : 01/04/2017 15:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhbaba,

benzer sorunlar ile ilgili portalda farklı postlar mevcut, arama yapmanızda fayda var.

kullanıcı sayısı ve bant genişliğinizi bilmemekle birlikte, marka tercihinizi sorununuzun temel sebebi olabilir.

isp ile görüşün, kesinti zamanlarını kontrol ettirin.

isp tarafında sorun yok ise, daha stabil bir marka ile modeminizi değiştirip, tekrar test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2017 16:57

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Bağlantı kesildiğinde Swihce bağlı bilgisayarlar internete erişemeye çalışınız yada direk modemden erişim almaya çalışınız eğer internet erişiminiz varsa AP leriniz yeterli gelmiyor demektir. 

Kişisel bir olay

Gönderildi : 03/04/2017 12:21

Paylaş: