Forum

Mikrotik Bağlantı Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mikrotik Bağlantı Yavaşlık Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,227 Görüntüleme
(@AydinTASDELEN)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Mikrotik RouterBoard 1100x2 router üzerinden kullanıcılara 10MB download 10MB upload şeklinde metro ethernet bağlantısı dağıtmaktayım.Ancak 2 gündür internet üzerinde inanılmaz bir yavaşlama var ve zaman zaman pingler timeout a düşüyor. Router üzerinde herhangi bir firewall konfigürasyonu bulunmamakta cihazı sadede masquerade nat ayarında kullanıyoruz. Loglara baktığımda Telnet ve Ssh portlarından sürekli login olunmaya çalışıldığını gördüm ve bu portları kapattım ancak yavaşlık devam etmekte.Konuyla ilgili bir fikri olan var mıdır acaba ?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 23/01/2017 20:29

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

portları kapatmanız isteklerin FW mikrotik e gelmesini engellemez gelir drop olur. ama çok fazla istek karşısında size verilen hattı doldurup saturasyona sebep verebilir. internet hizmeti aldığınız ISP ye test amaçlı bant genişliği artırımını önerebilirsiniz. 

Gönderildi : 24/01/2017 01:40

(@AydinTASDELEN)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu dediklerinizi yaptık test amaçlı arttırarak denediğimizde problem kalmıyor ancak geri 10Mb de düşürdüğümüzde sorun oluyor bu konu ile ilgili nasıl bir yol izleyebilirim acaba? Elimizde 5 farklı ip var farklı bir ip üzerinden çıkış yapsam sorun çözülür mü acaba ?

Gönderildi : 24/01/2017 13:32

(@AydinTASDELEN)
Active Member
Konu başlatıcı

Çıkış ip'sini değiştirerek sorunu giderdim desteğiniz için teşekkürler.

Gönderildi : 24/01/2017 20:15

Paylaş: