Forum

Sistem Yavaşlaması ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem Yavaşlaması Hakkında;

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@MetinNazioglu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hepinize kolay gelsin. Sizlere şöyle bir sorum olacak. X bir hastanede bilgi işlemciyim. 3 tane lokasyonumuz mevcut. Son 20 gündür her gün hemen hemen aynı saatlerde Hbys (Hasta Bilgileri Yönetim Sistemi) sisteminde donmalar hatta bazen durma noktasına gelen yavaşlamalar oluyor. Bu arada bu 3 lokasyonda noktadan noktaya bağlantı ile birbirleriyle haberleşiyor. Hastanemizde active director sistemi mevcut. Hbys sistemi donduğu yada durma noktasına geldiği zaman ben internete çıkabiliyorum. Pacs serverımdan her 3 lokasyonda çekilen görüntüleri görebiliyor ve de doktor pclerine gönderebiliyorum. Yani benim düşündüğüm local ağımda sıkıntı olmadığı. Telekomla görüşerek aradaki bağlanyı hızı ile alakalı olduğunu düşünerek hızıda artırdık fakat sonuç aynı. En son telekomun Telco (eski telekomun swicth) değiştirdik. Ama hala durum aynı. Bu arada ben diğer lokasyonlara ping attığımda 3 dakika kopmadan ping atıyor belki arada bir tane kopma oluyor ama yeniden devam ediyor. Bana bu konuda yardım edebilecek fikir verebilecek abilerime kardeşlerime şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 24/11/2016 13:20

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

bahsettiğiniz hbys uygulama veya servisleri nerede konumlandırılmış ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2016 16:08

(@MetinNazioglu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merkez birimde mysql server üzerinde.

Gönderildi : 25/11/2016 12:18

Paylaş: