Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

802.1x

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@AnilOncu)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

sistemimde şuan 59 Accsess Point ve 4 tane hattımız var her hattımız 24 mbps akksız, sistemde accsess pointler üzerinde wpa2-enteprise seçenegi var ve ben bunları kullanmak istiyorum. windows dışında ubuntu centos veya red hat için ne önerirsiniz?

Gönderildi : 11/11/2016 17:24

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

sistemimde şuan 59 Accsess Point ve 4 tane hattımız var her hattımız 24 mbps akksız, sistemde accsess pointler üzerinde wpa2-enteprise seçenegi var ve ben bunları kullanmak istiyorum. windows dışında ubuntu centos veya red hat için ne önerirsiniz?

AP cihazlarının markası ne ? DrayTek ise kendi içlerinde 802.1x için radius sunucu var.

Gönderildi : 12/11/2016 20:04

(@AnilOncu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

pfsense kullanıyorum fakat freeradius ile nasıl yapabilecegim hakkında fikrim yok yardımcı olabilirseniz sevinirim

Gönderildi : 14/11/2016 02:20

(@ertanerbek)
Famed Member

pfsense kullanıyorum fakat freeradius ile nasıl yapabilecegim hakkında fikrim yok yardımcı olabilirseniz sevinirim

Ap tarafında pek bir ayar olacağını sanmıyorum Radius IP adresi ve screet key vermeniz yeterli olacaktır. Radius tarafında kullanıcıları oluşturmalı ve sorgu yapacak istemcileri tanıtmalısınız.

http://www.simet.com.tr/radius-server-ile-ap-roaming-nasil-yapilir--

Burada örnek bir kurulum var DrayTek markası ile belki yol gösterme anlamında yardımcı olur.

Gönderildi : 14/11/2016 11:21

(@AnilOncu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

müessemizde draytek kullanmıyoruz cihazlarımız konumlandırılmış localde pfsense mevcut bu donanımla yapmaya çalışıyorum

Gönderildi : 14/11/2016 17:03

(@ertanerbek)
Famed Member

müessemizde draytek kullanmıyoruz cihazlarımız konumlandırılmış localde pfsense mevcut bu donanımla yapmaya çalışıyorum

Koyu renkle belirttiğim yer için yukardaki örneği ve linki verdim 🙂 Yani size örnek, fikir olsun diye.Yukarıda kastınız FreeRadius yapılandırması vb.. durumlar için bilgim yok ise o zaman bir adet basit bir synology cihazı alın içinde radius ( tıkla kur tipinde )  var AP yapılandırması içinde yukardaki DrayTek linkinden pek farklı birşey olduğunu sanmıyorum.

Gönderildi : 14/11/2016 17:52

(@AnilOncu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ertan bey Merhaba ,

Konu ile ilgili araştırmalarım devam ediyor konu ile ilgili yeterli bilgiyi edinebilirsem sizinle paylaşıcagım

Gönderildi : 14/11/2016 17:59

Paylaş: