Forum

Modemi Server ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modemi Server üzerinden dağıtma

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
584 Görüntüleme
(@UgurTombul)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi günler.Çalıştığım firmada elektrik kesintisinden dolayı modem yanmış.Yeni bir modem aldık ama ağdaki bilgisayarlar ve server internete giremiyor.Kendi kişişel bilgisayarımdan modemin kurulumunu yaptım.Ama ben bu modemin internetini nasıl dağıtacağım servera?Modemin içine girdim sayfaları biraz kurcaladım ama hiç anlamadım.Nasıl yapılıyor?Yardımcı olabilecek biri var mı acaba?Modem vdsl asus markası.

Gönderildi : 02/09/2016 19:32

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

sunucunun network yapılandırmasını dikkate alarak, modemin ip yapılandırmasını tamamlayın.

server gw : 192.168.10.1 ise, modemin ip adresini 10.1 olarak yapılandırıp, tekrar deneyin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/09/2016 19:50

(@UgurTombul)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Modemin ip adresini , yerel ağ kısmından mı değiştirmeliyim? Şuadaki ip adresi 198.168.1.1.Yani ben bu alana server'ın gateway adresini yazacağım oyle mi? Buarada benden önce çalışan arkadaş ip yapılandırmaları tamamen server üzerinden oluyor demişti, modemden ip dağıtımı olmuyor demişti bu bir sıkıntı yaratır mı?

Not: Bir arkadaşım senin server statik ip'ye sahip olduğu için modemden dhcp etkinliğini kapatman gerek dedi.Modemden dediği yere geldim, o özelliği kapattım ama alt tarafta varsayılan ağ geçidi diye bir bölüm var orası boş mu kalıcak acaba?

Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Gönderildi : 02/09/2016 20:56

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Uğur bey,

yapınız hakkında bu kadar az bilgi ile net cevaplar alamazsınız.

server üzerinde dhcp rolü yüklü mü ?

server ip yapılandırmasınıda paylaşın.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2016 02:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar iyi günler.Çalıştığım firmada elektrik kesintisinden dolayı modem yanmış.Yeni bir modem aldık ama ağdaki bilgisayarlar ve server internete giremiyor.Kendi kişişel bilgisayarımdan modemin kurulumunu yaptım.Ama ben bu modemin internetini nasıl dağıtacağım servera?Modemin içine girdim sayfaları biraz kurcaladım ama hiç anlamadım.Nasıl yapılıyor?Yardımcı olabilecek biri var mı acaba?Modem vdsl asus markası.

Merhaba Ugur Bey, bu konuda hizmet veren bir firmadan destek almanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 22/09/2016 12:40

(@BirandCatirlar)
Gönderiler: 48
Eminent Member

Modemin ip adresini , yerel ağ kısmından mı değiştirmeliyim? Şuadaki ip adresi 198.168.1.1.Yani ben bu alana server'ın gateway adresini yazacağım oyle mi? Buarada benden önce çalışan arkadaş ip yapılandırmaları tamamen server üzerinden oluyor demişti, modemden ip dağıtımı olmuyor demişti bu bir sıkıntı yaratır mı?

Not: Bir arkadaşım senin server statik ip'ye sahip olduğu için modemden dhcp etkinliğini kapatman gerek dedi.Modemden dediği yere geldim, o özelliği kapattım ama alt tarafta varsayılan ağ geçidi diye bir bölüm var orası boş mu kalıcak acaba?

Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Merhaba,

Modemin ip adresi sizin kullanıcıların ve serverınızın gateway(ağ geçidi) kısmında ki ile aynı olması gerekiyor.

Serverlar zaten statik ip ile yapılandırılır bu serverda dhcp (ip dağıtım rolü) yüklü ise modemin dağıtmamasını o yüzden istemiş arkadaşınız.

Birde dhcp içerisinde ip dağıtırken "Default Gateway" "Default Router" gibi tam adını içine girerek bakabilirsiniz.

Burada yazan ip adreside sizin modemin ip adresi olması gerekiyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/09/2016 16:32

Paylaş: