Forum

Network Topolojisi.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Topolojisi.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
400 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar. Çalışmalarınızı elimden geldigi kadar yakından takib ediyorum. Gercekten Takdir-e şaiyan bilgiler paylaşılıyor. Şuan çalışmakta olduğum firmada yaklaşık 400 Adet Client'im var. Bunlara bagli Switchler Routerlar Serverlar seklinde bi Network yani. Bu Network'un Topolojisini en iyi hangi program ile çıkartabilirim onerileriniz nelerdir ?

Bir ikinci sorumda Active Directory uzerinden Windows bilesenlerini nasıl kurabilirim (SNMP)

Not : Şuan Solarwinds LanSurveyor ile çalışmalarımı surduryorum.

Gönderildi : 11/10/2008 14:19

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba arkadaslar. Çalışmalarınızı elimden geldigi kadar yakından takib ediyorum. Gercekten Takdir-e şaiyan bilgiler paylaşılıyor. Şuan çalışmakta olduğum firmada yaklaşık 400 Adet Client'im var. Bunlara bagli Switchler Routerlar Serverlar seklinde bi Network yani. Bu Network'un Topolojisini en iyi hangi program ile çıkartabilirim onerileriniz nelerdir ?

Bir ikinci sorumda Active Directory uzerinden Windows bilesenlerini nasıl kurabilirim (SNMP)

Not : Şuan Solarwinds LanSurveyor ile çalışmalarımı surduryorum.

İlk soru için benim tavsiyem WhatsUp olur.

İkinci soruyu biraz daha açabilirmisiniz.

İyi günler...

Gönderildi : 11/10/2008 14:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Cisco  Network Assistant  veya HP firmasının Openview ürünlerini incelemenizi öneririm

2. sorunuza gelirsek

start > run > appwiz.cpl > add remove windows components kısmını inceledinizmi ??

management and monitoring tools kısmında SNMP mevcut

Gönderildi : 11/10/2008 14:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Network inventory programları yardimi ile elimizden geldigi kadar topolojiyi cikarttik. Switchlerimizden Alabildigimiz kadar mac id leri topladik elimizdeki listeler ile birlestirik kendimiz manuel olarak bu isi cozduk.

Sorumun diger kismi icin ise servis lerede SNMP yi calistiracak bi kac registery ayari ve servis yuklemelerini icinde barindiran bi msi paketi hazirladim. bunu da Group policy uzerinden domain de ki makinelere yukledim suan icin sorunsuz calismaktadir.

Yardiminiz icin cok tesekkur ederim. Hepinize iyi calismalar.

Gönderildi : 06/11/2008 19:37

Paylaş: