Forum

Wireless Access Poi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireless Access Point

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
Fatih Şentürk
(@fatihsenturk-2)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Evde 2 pc var  fakat   turkiyede olmadigimdan burdaki sistem biraz farkli  eve sadece  1 kablo geliyor  interneti aldigim sirketten  gelip interneti kurduklari zaman  internetin kurduklari bilgisayardan baska yerde calismiycagini soylediler . ve ben bu interneti paylastirmam gerekli bunun icin  wireless acces point   alsam isimi gorur mu  gorurse  kablolari   gelen internet kablosunu direk  wireless acces point e  mi takicam yoksa  direk bilgisayara  wireless acces point i de  bilgisayara usb den baglayip mi dagticam?   interneti kurduklari bilgisayar her acildiginda  otomatik username ve sifre girili bir baglantiyi calisitiyor ve oyle internete giriyor. tskler

Veeam Teknik Destek

Gönderildi : 20/03/2008 13:07

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Araya hub swich koymayı denedinizmi tek bir makinada çalışması biraz garip açıkcası

Gönderildi : 20/03/2008 13:16

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Bu bağlantı tipi nedir? Yani gelen kablo nasıl bir kablo? PC Ethernet portunamı giriyor?

Gönderildi : 20/03/2008 13:19

Fatih Şentürk
(@fatihsenturk-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kablo dırek ethernet  e gırıyor ve ınternet hızıma baktıgımda 50 mb  olarak cıkıyor upload hızıda 70 mb olarak cıkıyorç buraya yenı geldım ve boyle 1 sıstem duymamıstım. eve sadece 1  adet ethernet kablosu gelıyor o kadar  baska herhangı bır sey yok.   tesekkurler

Veeam Teknik Destek

Gönderildi : 20/03/2008 14:49

(@serhatakinci)
Famed Member

bir switch + ICS kullanabilirsin. Fazla performans bekleme ama.

interneti kurduklari bilgisayar her acildiginda  otomatik username ve sifre girili bir baglantiyi calisitiyor ve oyle internete giriyor.

Bu nasıl bir ekran? ISP nin verdiği thirdpart bir yazılımmı yani.

E bir sorun oldu ve sen pc'i formatlamak zorunda kaldın. Bu durumda yazılımda gitti. Tekrar bu firmayımı araman gerekiyor gelip yazılımı yüklemeleri için. Bu hizmeti veren ISP ismi ne? 

Gönderildi : 20/03/2008 15:04

Fatih Şentürk
(@fatihsenturk-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

romtelecom diye bir firma 

nasil bir program derseniz  kullanici adi ve sifre yazili   10 lu bir ip var bu kullanici adi ve sifre ile  login gerceklestiginde  89 lu  bir ip aliyodu yanlis hatirlamiyosam.  ayrica ben bluetoot uzerinden interneti paylatirdigimda     ics max 5 dk acik kalabiliyor otomatik olarak ics yi kaldiriyo bunuda anlamis degilim

Veeam Teknik Destek

Gönderildi : 20/03/2008 15:10

(@serhatakinci)
Famed Member

O halde bu yazılım servislere de ediyor diye düşünebiliriz.

Mutlaka paylaştırılabilir ama görmeden uzaktan fikir yürütmek zor. çünkü specific bir durum.

Gönderildi : 20/03/2008 15:22

(@cemyesil)
Gönderiler: 22
Eminent Member

evet aynen specific bir durum.

Gönderildi : 13/06/2016 12:24

Paylaş: