Forum

Fiber Kablo Üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiber Kablo Üzerinden Switchler ile haberleşme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,322 Görüntüleme
(@aliguder)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Herkeze Merhaba,

Sizlerden yardım isteyeceğim konu switchler ile ilgili

Biraz detaydan bahsersek  1. kat ve 14. kat arası yaklaşık 80 metre civarı fiber kablo çekilmiş her iki taraftada fiber panele girilmiş   sonlandırılmış şekilde   ben bu iki uç arasında bağlantı kurmak her iki tarafta  8 port civarı ethernet switch ile kullanmak 2 switch arasında fiber ile haberleşmek istiyorum

Kurcalamışlığım çok var var  fakat yönetilebilir switch sfp module vlans ayarları ile ilgili fazla tecrübem hiç yok  kısaca benim yapabileceğim şekilde basit ama kaliteli ürünler kullanarak le satın alabilecek yer hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler

Satır içi resim 1

Gönderildi : 23/06/2016 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Aradaki bağlantı hızı ne kadar gbic hızları ne kadar? 1 gbit ise eğer bence cat6 yapın olsun bitsin ancak 1 gbitten fazla ise fiber olarak kalabilir. Bu durumda ya iyi bir altyapı yapılmıştır yada fiber çekenler para kazanmak için haybeye iş yapmıştır.

Resim görünmüyor ayrıca.

Marka modele göre komutlar ayarlar değişmekte.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/06/2016 18:45

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

iki uç arasında fiber kullanmak istiyorsunuz, ama 8 port switch mi olsun diyorsunuz?

HP JG920A 1920-8G Web Yönetilebilir Switch kullanabilirsiniz,

SFP modülü var, 1G SFP bağlayabilirsiniz, bu switch web browser ile bağlanarak yönetiliyor yani basit,

yapınızda Vlan varsa SFP portları Trunk (hp için tagged) yapacaksınız. diğer portları da ilgili vlan'a access (hp için untagged) yapacaksınız.

Gönderildi : 25/06/2016 12:32

Paylaş: