Forum

Pfsense Hk. Yardım.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense Hk. Yardım.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@GaziCigdem)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

S.a İnternet cafe işletiyorum pfsense kurmak istiyorum oyun ıpleri bilmiyorum ama pfsense kurulumunda bana yardımcı olabilecek biri varmı ?

Gönderildi : 18/05/2016 16:10

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

portal ve arama motorları üzerinde birçok türkçe makale mevcut.

pfsense tarafında, kendi portalıda mevcut, buradaki kaynakları inceleyebilirsiniz.

nasıl yapılır tarafında,  https://forum.pfsense.org/index.php?topic=62334.0

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2016 16:52

(@GaziCigdem)
Active Member
Konu başlatıcı

iliginize çok teşekkür ederim 

Lakin kurulumu yapabilirim ama  online oyunlarda lol metin vs gibi ıp adreslerini bilmiyorum bu formada bundan önce bakmıştım

Gönderildi : 18/05/2016 17:08

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

PFSense kurmak için Oyun sunucularının IP adreslerine ihtiyacınız yok. Ancak şöyle bir senaryo olabilir. İçerden dışarıya tüm portları kapattığınızı varsayarsak o zaman çalışmasını istediğiniz oyunlar için bağlanacağı oyun sunucularının IP'lerine erişime izin vermelisiniz. ki zaten bu da her oyun için vs çok zahmet gerektirecektir.

Siz ne yapmak istediğinizi yada probleminizi söyleyin o zaman yardımcı olunur. Size önerim PFSense forumuna da bakmanız.

Gönderildi : 18/05/2016 17:45

(@GaziCigdem)
Active Member
Konu başlatıcı

Yapamk istediğim pfsense kurmak formda bulamadm ben link alablrmiyim

Gönderildi : 18/05/2016 18:29

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

iliginize çok teşekkür ederim 

Lakin kurulumu yapabilirim ama  online oyunlarda lol metin vs gibi ıp adreslerini bilmiyorum bu formada bundan önce bakmıştım

ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz ?

önce kurulum yapabilirim, devamında da kurulum yapmak için yardım istediğinizi belirtiyorsunuz.

pf kurulum için,  http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/11/02/pfsense-kurulum-ve-ilk-ayarlar.aspx

oyunlar vb. uygulamalar için, üreticinin belirttiği public adres veya domainler yok ise, trafiği dinleyerek çözüm üretebilirsiniz. / wireshark,tcpdump vb.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2016 18:50

(@GaziCigdem)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet trafik hiç aklıma gelmemişti . Bu akşam kurmayı düşünüyorum size ulaşabileceğim bir numara varmıdır ?

Gönderildi : 18/05/2016 18:55

Paylaş: