Forum

mail sunucuyu b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail sunucuyu bünyemize almak için merak ettiklerim

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

70 kullacılı bir sistemim var (mailler de resim imajları boldur) mail hizmetini kendi bünyemizde tutmak için gerekli ekipman hat vs. neler olmalı (mevcut hattım 512k F/R noktadan noktaya var internete açık bir yapı değil şube bağlantılarında yedeğim) bunu 2 iş için kullanma imkanım var mı ? 

GSHDL im de var ama blok lu ip spam ile uğraşmak istemediğimden lease line istedim

1 mb lease line yeterli ise ücreti nedir ? bunun için telekom mu x firmamı tercih edilmeli.

2003 sbs pre. edition üzerine kurulucak exchange ve owa da olucak

bu tip bir yapıyı kurmak için  ne kadar ücret taleb edilir

yönlendireceğiniz firmalar var ise görüşmek ve bilgi almak isterim

Gönderildi : 08/10/2008 20:53

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

IP nin temiz olması çok önemli. 1mbps bandwidth mail sunucunuz için yeterli olacaktır. SBS'in limiti 75 tir, genişleme planlarınızda bu bilgi aklınızda bulunsun.

Proje için Piramit bilgisayar ile görüşebilirsiniz.

Gönderildi : 09/10/2008 00:18

(@ilhamidemirci)
Gönderiler: 22
Eminent Member

merhaba

aslında şöyle bir şeyde yapa bilirsin.ben kendi firmada 240 kullanıcım var.maill server kendi bünyemde barındırıyorum.

mail olarakta IBM LOTUS DOMINO 8.0 kullanıyorum.güzel bir program hem lan da hemde vpn de hemde internet üzerinden çok kolay erişim var.

şirket içinte toplu mail gönderme ,kişiler arasında ftp yapma imkanında var.

yönetimi server tarafından hem kolay aynı zamanda client kullanıcılarda içinde kullanışlı ve anlaşılır.

internet üzerinden mail servera istediğin kişilere erişim vereke her yerden mail alıp gönderme imkanı vere bilirsin.Mailleri yedekleye bilirsin.

benim suriyede bir işletmem var orda mail server var lotusun uydu üzerinden anlık iki server bir biri arasında mail alış verişi yapa biliyor.

her türlü mail serverada mail ata bilirsin..

daha ayrıntılı görüşmek istersen yardımcı olmak isterim sana.kolay gelsin.

Gönderildi : 09/10/2008 11:40

Paylaş: