Forum

vpn de bağlantı sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vpn de bağlantı sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

2 gündür vpn de bağlantı olarak çok aşırı bir yavaşlama yaşıyorum paketler de 

Gönderildi : 08/10/2008 19:17

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba,

VPN yapınız hakkında biraz bilgi verirmisiniz ? Hangi marka modem kullanıyorsunuz arada isa firewall varmı ? varsa üzerinde log kayıtlarını incelediniz mi ?

Gönderildi : 08/10/2008 20:51

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

zyxell modem kullanıyorum P-662HW-D1 arada herhangi bir isa server yok fakat cisco pix506E firewall bulunuyor log kayıtlarını tutmadım bu sorunu dün internet otomatik ping komutunu koşturduktan sonra yaşamaya başladım bununla ilgili olabileceğini düşünüyorum fakat bu oluşturduğum dosyayı pc lerden silmeme rağmen sorun düzelmedi zaten bununla ilgili olarak

http://www.cozumpark.com/forums/thread/48413.aspx linkinde konu açmıştım.

Gönderildi : 08/10/2008 21:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

1.33 Zyxel modem  yanılmıyorsam modem i kapatıp acmayı denedınız mı ? kapatıp  actıktan sonra  baglantınızda  problem  oluyor mu ??

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/10/2008 03:03

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

modemi ve pix'i kapatıp açtım fakat öğlen 13-14 e kadar çalışıyor sonra kasılmaya başlıyor şuanda pingleme normal seyrine dönmüş durumda 2-3 gündür hergün belli bir saatten sonra başlıyor kasılmaya.

Gönderildi : 09/10/2008 12:09

(@AyhanHatipoglu)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Merhaba

Exchange server var ise bi kontrol edebilir misin kuyruktaki maillerde herhnagi birisinde virus var mi yok mu diye. Ayrica networkundeki  kullanicilarindan bir tanesinde de boyle bir sorun olabilir.

Bu sekilde dusunmemin sebebine gelince 2 hafta once yan sanayilerimizden 1 tanesi bu sekilde bir yogunlasma ya hatta uzun sureli baglanti kesilmelerine sebep oluyordu. Virus taramasini tamamladiktan sonra excange serverlarindan bir tanesinde virus tesbit edildi ve de kaldirildiktan sonra her sey normaline dondu.

Gönderildi : 14/10/2008 15:41

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

sorunu bende 2 gün uğraşmam sonucu çözebildim.En sonunda modemi değiştirip sorunu çözdüm.

Gönderildi : 15/10/2008 19:02

Paylaş: