Forum

Vdsl Modem Öne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vdsl Modem Önerisi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

4 katlı bir cafe de zemin katta Vdsl hattımız var diğer 3 katta da access pointimiz var fakat gelen müşteriler wi-fi ye bağlanmak istediği zaman kötü bağlantı engellendi hatası verip internet erişimine izin vemiyor.Modemimiz Zyxel ve güvenlik duvarını kapattım fakat sorun devam etti.Çağrı merkezi ile görüştüğüm zaman bu modem ev kullanıcısı için o yüzden en fazla 8-9 kişi bağlanabilir sorun bu yüzden dedi.Sorun gerçekten bu yüzden midir daha profesyonel modem mi gerekli yoksa başka bir çözümü varmıdır ?

Gönderildi : 07/04/2016 16:21

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba ;

Access point modeli nedir? Çağrı merkezindeki arkadaşların dediği gibi bu tip sorunlar modem ile ilgili olabiliyor,

Gönderildi : 07/04/2016 19:53

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Çağrı merkezinin verdiği bu bilgi genelde doğru oluyor. Ev kullanıcıları için üretilen modemlerde bir limit koyulmaya başlandı. VDSL modem ihtiyacınız varsa Draytek Vigor2760, 2860 serilerine bakabilirsiniz. Kullanıcı sayınıza göre 2 serideki üründen birisi işini görecektir. Draytek Türkiye Distribütörü Simet Teknoloji doğru ürünü konumlandırmanıza yardımcı olabilir.

Gönderildi : 08/04/2016 11:48

(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Draytek ürünlerini inceledim ve dün çağrı merkezi ile görüştüm bana mail ile destek olabileceklerini ve 2860 modelinin işimi göreceğini söylediler.

Gönderildi : 08/04/2016 13:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ttnetin verdiği vdsl modem ile

40 kişinin çalıştığı eski ofisi bağlamıştım arkasında fortigate vardı herhangi bir sorun yaşamadık

Gönderildi : 08/04/2016 14:05

Paylaş: