Forum

D-Link DAP-2360 fab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

D-Link DAP-2360 fabrika ayarları sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,328 Görüntüleme
(@UgurUNSAL)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

İşyerimizde kullandığımız D-Link marka DAP-2360 model AP leri yeniden yapılandırmak için cihazı resetlemeye çalışıyorum fakat ürünün kendi web sitesindeki yönergeleri izlememe rağmen ürünü fabrika ayarlarına bir türlü çeviremedim. Her yolu denedim fakat bir türlü cihazı fabrika ayarlarına çeviyorum. Konuyla ilgili pek az yazı var. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/12/2015 22:32

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki manulde LAN portunun yanındaki reset butonu ile cihazı resetleyebileceğiniz yazıyor. Deneyebildiniz mi? Bunun yanı sıra cihaza erişebiliyorsanız System menüsü altındaki System Settings de bulunan Restore to Factory Default Settings seçeneğinin karşısındaki Restore butonu da aynı işi görecektir.

http://www.dlink.com/-/media/Business_Products/DAP/DAP%202310/Manual/DAP_2310_A1_Manual_v1_15_EN_UK.pdf

Gönderildi : 29/12/2015 23:24

(@UgurUNSAL)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Bilgi için teşekkür ederim.

Sorunu şöyle çözdüm. AP'ye Reset atıldıktan sonra cihazınızın IPv4 ayarları otomatik algıla ise cihaz DHCP yayını yapamadığı için 192.168.0.50 default adresinden cihazın arayüzüne ulaşmanız mümkün olmuyor. Ancak Lan ayarlarınızı cihaz ipsine uygun blokta bir ip vererek yapılandırdığınızda cihazının arayüzüne ulaşarak yeniden ayarlamanız mümkün.

İyi günler.

Gönderildi : 30/12/2015 18:20

Paylaş: