Forum

Uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masaüstü bağlantı problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@UgurTombul)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi günler.Remote desktop ile bir sorum olucaktı.Ufak bir firmada IT olarak işe girdim, derslerden kalan boş zamanlarımda

şirketin server bakımı vb şeyleri ile ilgileniyorum.Yanlız şirket içinde herangi bir bilgisayardan serverdak makinanın adını yazarak sadece

uzak masaüstü bağlantısı kurabiliyorum ama mesela dışarıdan bağlanamıyorum.Dışarıdan bağlantı için gerekli public ip

kullanıcı adı ve şifreye sahibim.Bunun nedeni ne olabilir.? Şirket içinde bağlanılabildiğine göre uzak masaüstü erişim izni

açık tahminimce,port olayını pek bilmiyorum ama şirkey içinden bağlantı açık oldugu için 3389 portuda açık diye tahmin ediyorum

ama ben bağlanamıyorum.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 14/09/2015 14:20

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sadece tek bir makinaya dışarıdan baglanmak istiyor iseniz port yonlendirme yapmanız gerekli

yok ben birden fazla makinaya uzak masaustu yapmak istiyorum derseniz vpn ile şirkete baglanıp sonrasında uzak masaustu yapmayı deneyebilirsiniz

Gönderildi : 14/09/2015 14:46

(@UgurTombul)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet sadece servera bağlanmak istiyorum kendi ev bilgisayarım üzerinden.Şirkketteki modemin arayüzüne girip benim ev bilgisayarımın public ipsini mi tanımlamalıyım modem üzerinde yani.

Birde vpn olayında ben vpn programı indirdim ama program üzerinden sadece bölgesel olarak sunucu seçiyorum

ve baan random olarak bir tane public ip atıyor onun üzerinden bağlanıyorum.Program içinden acaba şirketimin direk 

olarak public ipsini seçme imkanım var mı acaba? İlk kez kullanıyorumda pek bilgim yok.Programda vyprVPN.

Yardımın için çok teşekkürler

Gönderildi : 14/09/2015 14:54

(@SemihDanak)
Gönderiler: 77
Estimable Member

port yönlendirme olmayabilir olup yanlış ip verilmiş olabilir modem yada firewall mevcut ise onlar engelliyor olabilir serverda ag geçidi olmayabilir ilk aklıma gelenler bunlar bunlara bakabilirsin.

Gönderildi : 14/09/2015 15:00

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Uğur Bey,

VPN'den kastımız, bahsettiğiniz gibi yazılımlar ile farklı ip adreslerinden çıkış yapmanızı sağlayan VPN yazılımları değil. Sizin evinizdeki pcniz ile şirketiniz arasında güvenli bir ağ kuran ve evinizdeyken iş yerindeymişsiniz gibi çalışmanızı sağlayan haberleşme sistemidir. PPTP VPN ile cihazınızdan şirketinizdeki router'a/firewall'a/sunucuya VPN bağlantısı yapabilir ve şirketteymişsiniz gibi çalışabilirsiniz.

Şirketteki port yönlendirmeyi düzgün yapmadan istediğiniz olmaz.

Gönderildi : 14/09/2015 20:04

Paylaş: